Кандидатські реверанси

Претендентів на президентське крісло меншає. Андрій Садовий та Дмитро Гнап заявили, що знімаються з виборів на користь Анатолія Гриценка

Двоє із офіційно зареєстрованих кандидатів на пост глави держави реально оцінили свої шанси у президентських перегонах-2019 і вирішили відмовитися від своєї подальшої участі у них. Так, 1 березня заявили про відкликання своїх кандидатур міський голова Львова Андрій Садовий та журналіст Дмитро Гнап. Обоє водночас заявили про підтримку Анатолія Гриценка.
Нагадаємо, що Андрія Садового кандидатом у президенти висунула партія “Об’єднання “Самопоміч”, Дмитра Гнапа – партія “Сила людей”. Станом на день 5 березня в Центральній виборчій комісії підтвердили, що вже отримали заяву про відмову від балотування Андрія Садового, водночас повідомлялося, що заява щодо зняття з виборів кандидатури Дмитра Гнапа до ЦВК ще не надходила. Але також нагадаємо, що кандидати мають час до 7 березня включно, щоб подати такі заяви.
Наскільки згадана підтримка допоможе Анатолію Гриценку в боротьбі за президентське крісло? Певний ріст підтримки серед виборців мав би відбуватися. Звичайно, краще було б, якщо б подібне “узгодження” трапилося ще до реєстрації кандидатів. Але це вже питання до тих претендентів, котрі хоч тепер вирішили відмовитися від балотування. Потрібно розуміти, що підтримка з боку Гнапа не надто вплине на виборців, натомість трохи інша історія із заявою Садового. Але загалом вимальовується прагматична політична гра.
Із самого початку президентської виборчої кампанії було зрозуміло, що міський голова Львова бере в ній участь насамперед із прицілом на позитивний результат партії “Самопоміч” на виборах парламентських. А щоб розраховувати на якийсь партійний успіх восени, зараз публічному лідеру “Самопомочі” не варто програвати  “з тріском”. Тому виходить, що зараз він і поразки уникає, водночас і отримує можливість вихвалятись тим, що приборкав власні амбіції і пішов на “об’єднання”. От тільки чи буде справжнє об’єднання – продемонструє вже парламентська виборча кампанія. А для Анатолія Гриценка зараз важливо використати нинішню ситуацію для збільшення підтримки серед виборців, котрі ще не визначилися, за кого проголосують 31 березня.
“У перший день весни пробудилася і українська демократична опозиція. Андрій Садовий знявся на користь Анатолія Гриценка. Потім таке рішення ухвалив і Дмитро Гнап. І це правильні й прагматичні рішення, які заслуговують на повагу. Перебороти власні амбіції та ілюзії не так просто. Наскільки це збільшує шанси Анатолія Гриценка? Не думаю, що це додасть лідеру “Громадянської позиції” 10%, як сказав Андрій Садовий. Але його рейтинг точно зросте, мінімум на 1-1,5%. А якщо виникне кумулятивний ефект, який зачепить тих виборців, які коливаються (а їх багато), тоді зростання може бути і більшим. Треба також враховувати, що внаслідок “Свинарчукгейта” (мається на увазі скандал щодо ймовірного розкрадання в “Укроборонпромі”, фігурантом якого є син звільненого 4 березня заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, який у 2014-ому змінив прізвище Свинарчук на прізвище матері – Гладковський, – “Львівська Пошта”) і деяких інших подій, може втратити Порошенко. За деякими останніми опитуваннями, він уже втрачає. Внаслідок об’єднавчих процесів у демократичній опозиції у Гриценка знов може з’явитися шанс поборотися за вихід до другого туру. “Велика трійка” може перетворитися на “велику четвірку” і хтозна, може, і на “велику п’ятірку”. Ходять чутки, що може знятися Мураєв, а це може збільшити шанси Юрія Бойка”, – зазначив на своїй сторінці у Facebook політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко.
У будь-якому випадку, вже цього тижня – після 7 березня – знатимемо точну кількість претендентів, й, після цього можна буде аналізувати зміни розкладів сил учасників, які залишаться у президентських перегонах-2019.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8346 / 1.56MB / SQL:{query_count}