У Польщі – час України

А також час дискутувати про культуру в медіа

А також час дискутувати про культуру в медіа

"Час на Україну". Саме це мотто та відповідний йому барвистий логотип об'єднали студентську наукову конференцію та фестиваль, що відбувалися в Кракові з 25 по 27 травня.

Понад тридцять студентів та молодих науковців з Польщі, України, Угорщини, Сербії упродовж двох днів дискутували найрізноманітніші "українські" питання - від актуальної політичної ситуації до історії, архітектури та літератури. Вже вп'яте організували молодіж­ний симпозіум Наукове коло україністів Ягеллонського університету (голова - Дорота Камінська) за активної участі кафедри україністики цього, одного із найдавніших європейських освітніх центрів. І хоча, за словами професора кафедри Ярослава Поліщука, існує вона не так давно, проте може пишатися поважними традиціями та іменами тих українців, які були причетними до історії університету. Почесний патронат над імпрезою перейняв генеральний консул України в Кракові Михайло Бродович.

А своєрідним відкриттям конференції і водночас спровокованого нею імпровізованого міні-фестивалю стала дискусія "Культура і медіа в Україні" в клубі-кафе "Массоліт" за участі представників польської та української преси. Поруч із журналістами таких поважаних у сусідній державі видань, як "Gazeta Wyborcza" й "Tygodnik Powszechny", у ній взяли участь головний редактор інтернет-видання "ПіК України" Діана Дуцик (Київ), директор Коледжу преси та телебачення Гліб Головченко (Миколаїв), чільники "MSBrand Corpo­ration" Ксенія Сладкевич та Петро Мацкевич. Львів репрезентувала журналіст "Пошти" Лідія Мельник. Їй, як вже екс-представникові відділу культури "Львівської газети", вручили в Кракові  відзнаку "Куль­турний провідник". Нагадаємо, зініціювала її та вже вдруге визначає номінантів за результатами моніторингу статей про культуру в неспеціалізованій пресі експертна група "MSBrand Corporation".

На жаль, не відбувся запланований довгоочікуваний як українськими, так і польськими студентами концерт гурту "Мертвий півень". За неофіційною інформацією, музикантам просто не відкрили віз. Схоже, час України в Польщі поки ще обмежений.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8170 / 1.54MB / SQL:{query_count}