За кордоном працює п’ять мільйонів українців

Про це на симпозіумі з питань легальної зайнятості українців за кордоном повідомив в.о. голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко, з посиланням на дані Міністерства закордонних справ України

“На жаль, багато наших співвітчизників стикаються із сумнівними посередниками на ринку праці, які відправляють працювати людей за туристичними візами, і нікому немає ніякого діла, як буде там людина працювати, в яких умовах”, – заявив Валерій Ярошенко.
Чиновник зазначив, що неможливо зупинити хвилю міграції, але можна зробити все можливе, щоб українці там мали захист і, повернувшись додому, мали подальші гарантії. У свою чергу голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега зазначив, що його відомство робить усе можливе для того, щоб здійснювати контроль за умовами праці наших працівників, але це можливо тільки там, де українці працюють легально.
На симпозіумі навели дані опитування соціологічної групи “Рейтинг”, згідно яких протягом останніх п’яти років найбільше українців виїжджали на роботу до Польщі (36%), на другому місці –Росія (25%), по 5% працювали в Чехії і Німеччині, 3% – в Італії, решта – в інших країнах, переважно Західної Європи.
Тим часом польське видання Dziennik. Gazeta Prawna пише про новий спосіб обманювання наших заробітчан. Газета, зокрема, описує конкретний приклад, коли польська пекарня приймає на випробувальний термін жінок з України, мовляв, якщо вони добре працюватимуть, отримають роботу. Але після 12-годинної зміни їм дякують, пояснюючи – “на жаль, ви не справилися із завданнями”. Зрозуміло, про оплату 12-годинної зміни навіть мови немає. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8242 / 1.53MB / SQL:{query_count}