Україні потрібні гроші

Без другого траншу Міжнародного валютного фонду Україні буде скрутно. Таку думку в інтерв'ю австрій­ській "Ді Прессе" висловив голова наглядової ради Нацбанку України Петро Порошенко:

Без другого траншу Міжнародного валютного фонду Україні буде скрутно. Таку думку в інтерв'ю австрій­ській "Ді Прессе" висловив голова наглядової ради Нацбанку України Петро Порошенко:

"Не дай Боже, МВФ відмовить нам у грошах і політики збурять ситуацію до дострокових виборів в Україні - тоді ми будемо мати проблеми". Але все має бути гаразд, вважає глава наглядової ради Нацбанку і додає, що "цього тижня делегація МВФ повертається в Україну, щоб вирішити проблему з кредитом". Петро Порошенко також зазначив, що державний борг України невеликий - усього 11 мільярдів доларів США.

Голова наглядової ради НБУ також сказав австрій­ській газеті, що МВФ уже погоджується з вищим рівнем бюджетного дефіциту, і запевнив: "Я твердо переконаний, що питання другого траншу буде вирішено позитивно. Сьогодні це в інтересах обох сторін".

Петро Порошенко, однак, заявив, що з виділенням кредиту МВФ проблеми України не зменшуються і без кредитів з боку ЄС чи інших міжнародних інституцій Києву не обійтися. Він поінформував, що українська влада звернулася по допомогу до Японії, Китаю, Сингапуру та інших країн.

Тим часом голова Верховної Ради Володимир Литвин вважає, що не всі вимоги МВФ можна виконати: "Насамперед, це підвищення щороку на шість місяців межі пенсійного віку, тарифів".

Спікер пояснив, що необ­хідно зважати на ситуацію, яка є в Україні, зокрема, на стан здоров'я населення, тривалість життя, рівень матеріального і соціального забезпечення людей. У зв'язку з цим він наголосив на потребі виходити з того, що перш за все треба визначити, що належить зробити, аби політика в Україні була передбачувана.

Лише в такому разі, на думку Литвина, з Україною спів­працюватимуть і, зокрема, МВФ. А така співпраця, за його словами, необхідна, як і конче потрібні кредити цієї фінансової інституції.

Водночас, відповідаючи на запитання журналістів, спі­кер не підтвердив і не спростував інформацію про те, що лист, адресований від України до МВФ, було повернуто. "Я не знаю, чи справді лист повернули", - сказав він.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8015 / 1.54MB / SQL:{query_count}