Депутати ухиляються від слідства

Лідер Партії регіонів Віктор Янукович і голова фракції блоку НУ-НС Микола Мартиненко ухиляються від надання свідчень у справі про отруєн­ня кандидата у Президенти України Віктора Ющенка.

Лідер Партії регіонів Віктор Янукович і голова фракції блоку НУ-НС Микола Мартиненко ухиляються від надання свідчень у справі про отруєн­ня кандидата у Президенти України Віктора Ющенка.

Про це заявив член слідчої групи Генеральної прокуратури з розслідування отруєння Віктора Ющенка прокурор-криміналіст Олексій Донськой, повідомляє інтернет-видання "Тема".

За його словами, явки в Генпрокуратуру для надання свідчень також уникає депутат Верховної Ради Олександр Ткаченко від фракції Комуністичної партії.

"Рідкісне завзяття і послідовність в ігноруванні закону проявляє народний депутат Микола Мартиненко, який, незважаючи на неодноразові виклики, не з'явився у прокуратуру жодного разу... Відомий комуніст Олександр Ткаченко, а також лідер Партії регіонів Віктор Янукович... одностайно ігнорують закон, тривалий час ухиляються від явки для надання свідчень", - заявив Донськой.

Він також заявив, що від слідства далі ухиляється депутат Верховної Ради Давид Жванія (фракція НУ-НС), проте, згідно з заявою Донського, найближчим часом слідча група має намір змінити ситуацію.

За словами співробітника Генпрокуратури, слідство зараз достовірно встановило, що у Жванії немає і ніколи не було українського громадянства.

"Тобто він не проходив передбачену законом процедуру набуття українського громадянства, а лише, будучи громадянином Грузії на підставі надання в компетентні органи свідомо підробленого радянського паспорта, був незаконно документований паспортом громадянина України", - заявив Донськой. Відсутність у Жванії українського громадянства, за словами Донського, ставить під сумнів правомірність його депутатського статусу, зняття якого дозволить слідству діяти ефективніше.

Донськой зазначає, що зважаючи на факти, встановлені слідством, а також здобуті у справі докази є всі підстави стверджувати про більш ніж серйозні мотиви у Жва­нії ухилятися від слід­ства у справі про отруєння Ющенка.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8730 / 1.54MB / SQL:{query_count}