“Карта поляка”: правила видачі зміняться

В Сеймі підсумували вісім років дії закону “Про карту поляка”

фото: znadniemna.pl
Загалом цей документ отримали вже понад 140 тисяч осіб – переважно громадяни України та Білорусі, повідомляє Польське радіо. 
Нагадаємо, що власник “карти”, зокрема, має право на безкоштовне отримання візи, легальне працевлаштування на території Республіки Польща без необхідності отримання дозволу на роботу, здобуття освіти в Польщі на таких самих засадах, як польські громадяни. Однак уже незабаром правила видачі “карти поляка” будуть змінені, що особливо актуально для жителів Львівщини, багато з яких мають польське коріння. 
Як заявив голова сеймової комісії з питань зв’язків з поляками за кордоном Міхал Дворчик, по-перше, належить взяти до уваги те, що за надзвичайних обставин, як у випадку з евакуацією етнічних поляків із Донбасу, цих людей будуть трактувати на рівних із громадянами Польщі умовах. По-друге, зміни передбачатимуть можливість автоматичної і безкоштовної заміни “карти” на посвідку на постійне проживання, що можна буде зробити відразу після приїзду до Польщі. По-третє, клопотання про видачу “карти поляка” відтепер зможуть приймати й воєводи.
“Карта поляка” полегшує її власникам контакт із Польщею, але за останні роки збільшилася кількість тих, що хочуть одержати цей документ, не маючи жодного зв’язку з нашою країною!” – наголосив Маріуш Ковальський зі Студій Східної Європи Варшавського університету.
“Польща стала привабливою, тож, можливо, слід було б загострити критерії для її одержання, бо частина осіб розуміє “карту поляка” як “квиток зі знижкою до Польщі”, – додав Маріуш Ковальський. Тож партія “Право і справедливість” вже найближчим часом планує подати проект змін до закону “Про карту поляка” на розгляд польського парламенту.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9340 / 1.53MB / SQL:{query_count}