“Блок Петра Порошенка “Солідарність” і “УДАР” Віталія Кличка утворять виборчу коаліцію на місцеві вибори. Це означає, що вони, найімовірніше, висуватимуть спільний партійний список і йтимуть на вибори під одним “брендом”. Окрім того, Віталій Кличко отримає підтримку “Солідарності” і Президента на виборах міського голови столиці.
“Ми однозначно підемо спільно на місцеві вибори та підтримаємо Віталія Кличка на виборах міського голови Києва”, – повідомив “Українській правді” заступник голови фракції “БПП” у парламенті Ігор Кононенко. Нагадаємо, що нове виборче законодавство, яке прийняла Верхов­на Рада, не передбачає участі блоків у перегонах, відповідно ці дві партії повинні визначитись із форматом участі й вирішити інші правові проблеми.
“Питання спільного походу на вибори – не лише політика, а й юридична складова. Над форматом спільної участі у виборах зараз працюють юристи. Треба визначити, чи це буде злиття партій, чи якийсь інший формат. Крім того, варто узгодити все з місцевими осередками партій”, – додав Ігор Кононенко.
Пізніше у ЗМІ з’явилась інформація про те, що спільний виборчий список 
“УДАРу” і “Солідарності” поділять за пропорцією 30% на 70% відповідно. Однак, згідно з останніми статистичними даними, рейтинг “Солідарності” значно вищий, ніж “УДАРу”. Згідно з опитуванням Київського міжнародного інституту соціології, яке проводили в липні цього року, президентська політсила має рейтинг 23,5%, коли “УДАР” – лише 1,6%. Щоправда, на місцевих виборах показники цих партій можуть бути і нижчими через локальні проекти, що можуть перетягнути на себе значну частину голосів (як-от “Єдиний центр” на Закарпатті). Тому такий поділ може бути зумовлений тим, що президентська політсила має намір використовувати регіональну інфраструктуру партії Кличка, як робила це на парламентських виборах 2014 року. Також третину списку на користь представників “УДАРу” можна пояснити тим, що партія Петра Порошенка не має достатньої кількості кадрів для місцевих перегонів.
Раніше у ЗМІ з’являлась інформація, що “Блок Петра Порошенка” може об’єднуватися на виборах із “Народним фронтом” і Народним Рухом України. Лідер “БПП” в інтерв’ю “Фокусу” зазначав, що партія “УДАР” поки не дала згоди на спільну участь у місцевих виборах. Наразі невідомо, чи до президентської політсили приєднаються інші партії, участь яких у виборчій коаліції обговорювали раніше.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8258 / 1.54MB / SQL:{query_count}