Не наш Facebook

Марк Цукерберг пояснив, чому не відкриватиме офісу в Києві, та хто здійснює модерацію українського сегменту соцмережі

фото: accenttrainingcenter.com
Українського офісу Facebook скоро не буде. Або й взагалі не буде. Ввечері 14 травня Марк Цукерберг провів онлайн-сесію, на якій відповів Петру Порошенку та українцям, що скаржились на недоліки модерування у соцмережі.
Втім, недоліки – це ще дуже м’яко сказано. За останній рік чимало українських користувачів Facebook блокували начебто через порушення правил спільноти – публікацію оголеного тіла чи вживання мови ненависті.
багатьох користувачів Facebook, які ділилися цією фотографією, модератори заблокували через порушення правил спільноти
Один із найпромовистіших прикладів – випадок із українським письменником та блогером Андрієм Бондарем, який опублікував у себе на сторінці віршик з мемом “че там у хохлов”: “Хотел спросить у рыбака, как клев, Но вырвалось: “А чё там у хохлов?”. Після цього Бондар на добу втратив можливість читати повідомлення та пости друзів. Подібних випадків чимало, хоча не зовсім зрозуміло, які правила спільноти у них порушують. Так само, як і публікація фотографії доньки вбитого героя АТО, яка отримала медаль батька (на фото вгорі), – багатьох користувачів, які ділилися нею заблокували через зображення наготи…
Тому, коли стало відомо, що засновник Facebook відповість на питання, які у нього на сторінці наберуть найбільшу кількість лайків, українці влаштували флешмоб, аби таки переконати Цукерберга відкрити у Києві представництво. Питання українців, серед яких був і Петро Порошенко, стало найпопулярнішим (45 000 лайків). 
І Марк Цукерберг таки відреагував на нього: “На жаль, є кілька повідомлень, які порушили це правило. Люди поскаржилися, і ми, поглянувши на ці повідомлення, визначили, що деякі з них містили образливу лексику щодо росіян, тому ми їх зняли”. 
Засновник Facebook заявив, що особисто перевірив, про які повідомлення йде мова, і запевнив, що в Росії немає адміністрації, яка модерує український сегмент соцмережі. “Це не відповідає дійсності – у нас немає такого російського офісу. Тому кожен, хто думає, що модерація відбувається з російського офісу антиукраїнськими модераторами, помиляється”, – сказав Цукерберг. За його словами, модерацією постів займаються працівники компанії, які перебувають у Дубліні і розуміють мову, на якій було зроблене повідомлення.
Відповів Цукерберг і Порошенку, зазначивши, що з часом компанія може розглянути можливість відкриття офіційного представництва в Україні, однак це питання лежить у площині розвитку компанії та розробки програмного забезпечення. Схоже, така відповідь цілком задовольнила українського Президента, який переконаний, що “діалог з офісом Facebook початий”. 
Однак чимало українців залишилися розчарованими відповіддю Цукерберга. Одні для себе вирішили, що “антиукраїнський ватник” сидить не у Москві, а в Дубліні, а інші – що потрібно розвивати україномовний сегмент соцмережі, оскільки тоді його модеруватимуть зовсім інші люди.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7826 / 1.55MB / SQL:{query_count}