Нові повноваження Антикорупційного бюро

НАБУ вивчатиме декларації посадовців

фото: ipress.ua
Кабінет Mіністрів хоче розширити повноваження Національного антикорупційного бюро України. Зокрема НАБУ хочуть дозволити проводити розслідування щодо чиновників, які подали недостовірну інформацію у деклараціях.
“Ми звертаємося до парламенту з тим, аби розширити повноваження НАБУ і дати йому можливість проводити розслідування щодо тих державних чиновників, які умисне подали недостовірну інформацію в деклараціях про доходи та майно. Тобто тепер вводиться як кримінальна відповідальність за подачу недостовірної інформації, так і надаються повноваження НАБУ на проведення розслідувань щодо таких чиновників”,  заявив на засіданні уряду прем’єр-міністр. 
Окрім розширення повноважень НАБУ, уряд також хоче доповнити антикорупційне законодавство нормою, яка зобов’язуватиме чиновників звітувати не лише про те майно, яким ті володіють безпосередньо, а й про те, яким користуються по факту, навіть якщо це речі, зареєстровані на інших осіб. 
“Тепер державний чиновник не зможе прикритися родичами. Він буде зобов’язаний чітко повідомити, користується він тим майном, не дивлячись на те, що воно зареєстроване на іншу особу. Тому що це стандартна схема, коли реєструють на зятя, брата, дальнього родича, а фактичним власником є саме посадова особа”, – заявив Яценюк. 
Він уточнив, якщо Верховна Рада підтримає пропоновані урядом поправи до законів, то чиновники будуть змушені вказувати у деклараціях, чи мають вони власність за правом користування.
Що ж до самого Антико­руп­ційного бюро, то воно ще не розпочало повноцінної роботи. Цього тижня Кабмін лише визначився із приміщенням, яке передадуть НАБУ. Головний офіс Анти­корупційного бюро, площею в сім тисяч квадратних метрів, буде розташований на Солом’янській площі у Києві. Нагадаємо також, що зараз триває конкурс на низку посад у НАБУ, зокрема є сто вакантних місць для детективів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7701 / 1.54MB / SQL:{query_count}