П’ята хвиля мобілізації вже розпочалася

Набиратимуть передусім розвідників, танкістів, артилеристів та спеціалістів протиповітряної оборони

фото: 0432.in
В Україні розпочалася п’ята хвиля часткової мобілізації. Готуватися до неї почали ще до закінчення попередньої – від десятого квітня. А 22 квітня до навчальних частин уже направили перших мобілізованих.
У Міністерстві оборони пояснили, що така таємничість має свої причини. “Рішення було прийнятe з метою недопущення зниження боєздатності частин і підрозділів вітчизняного війська, створення умов для якісної підготовки призваного особового складу та проведення своєчасного звільнення військовослужбовців, що були призвані за мобілізацією у 2014 році”, – йдеться у повідомленні Міноборони. Там зауважують, що також не можуть озвучувати точної кількості осіб, які будуть призвані під час цієї хвилі.
Втім, перший заступник начальника головного управління оборонного і мобілізаційного планування Генштабу ЗСУ Володимир Талалай таки розповів про деякі деталі цієї хвилі, зокрема він уточнив, що за якісним складом вона мало відрізнятиметься від попередньої. “Це люди, які мають військову підготовку, які мають хороше здоров’я і стимул проходити військову службу... Це спеціалісти механізованих військ, розвідки, танкісти, артилеристи, спеціалісти протиповітряної оборони, безумовно, спеціалісти, які займаються засобами зв’язку, радіоелектронною та іншими високо технологічними спеціальностями”, – заявив Талалай.
Майже 90%, раніше вже проходили військову службу і мають відповідні спеціальності
Цього року має відбутися ще одна, вже шоста за рахунком, хвиля мобілізації – вона розпочнеться орієнтовно у червні й триватиме до серпня. Раніше планувалося, що п’ята й шоста хвилі триватимуть по 60 днів. Загалом, за підрахунками міністра оборони Степана Полторака, у 2015 році мають мобілізувати близько 50 тисяч осіб, щоправда, за необхідності їх чисельність будуть збільшувати – можливо, до 104 тисяч.
Тим часом у Міністерстві оборони підводять підсумки четвертої хвилі, зокрема там описали, як виглядає типовий призовник цієї хвилі. 
“Згідно проведених досліджень, соціальний портрет військовослужбовця виглядає так: середній вік – 36 років; рівень освіти – достатньо високий, більше половини мають середню спеціальну або вищу освіту; абсолютна більшість, тобто майже 90%, раніше вже проходили військову службу і мають відповідні спеціальності; кожен восьмий із призваних – доброволець, і майже 90% із тих, хто отримав повістку, свідомо прийшли у військкомат”, – розповіла спікер Міністерства оборони Вікторія Кушнір.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8054 / 1.54MB / SQL:{query_count}