Ситник шукає бійців

У Антикорупційному бюро оголосили конкурс на 15 посад. Заступником голови став екс-заступник головного прокурора Грузії Гізо Угулава

фото: nv.ua
Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) досі не має ані офісу, ані співробітників. Його укомплектування планують завершити до літа, вчора ж, 27 квітня, директор НАБУ оголосив конкурс на 15 адміністративних посад і повідомив, що призначив собі в заступники колишнього заступника головного прокурора Грузії Гізо Угулаву.
“На сьогодні ми хочемо виставити перших 15 посад, які безпосередньо стосуються формування і запуску бюро. Це керівник кадрового підрозділу, керівник бухгалтерії, керівник фінансової служби, керівник у роботі зі ЗМІ. Це ті адміністративні посади, які вкрай необхідні на сьогодні, щоб сформувати конкурсні комісії, запускати паралельно роботу Бюро”, – заявив під час брифінгу голова НАБУ Артем Ситник. Вимоги до претендентів мають оприлюднити на офіційному сайті Антикорупційного бюро, який планують запустити на початку цього тижня.
Наразі відомо, що конкурс матиме дві стадії – тестування (кваліфікаційний іспит) та співбесіду. За наказом голови Бюро мають створити конкурсну комісію, до складу якої входитимуть працівники самого НАБУ (поки це будуть лише заступники голови, оскільки всіх інших теж призначатимуть лише після відкритого конкурсу) і три особи, яких делегує громадська рада при Антикорупційному бюро. Що ж до останньої, то її теж ще немає – вона має з’явитися після відповідного указу Президента.
Загалом у Антикорупційному бюро мають працювати 700 осіб, 200 з яких – це начальницький склад, а інші 500 – детективи, працівники технічних підрозділів та інші фахівці. У самого Ситника буде два заступники. Вони відповідатимуть за правоохоронну діяльність: перший керуватиме роботою детективів, оперативно-технічним підрозділом та аналітиками, а другий – діяльністю силового блоку, до якого входитимуть підрозділ швидкого реагування та підрозділ захисту учасників кримінального судочинства і самих працівників Бюро.
Буде багато претендентів працювати в бюро. Щоб усе це пропустити через себе – це буде кропіткий труд. Але 100 днів для мене – це початок роботи перших детективів
У понеділок Ситник запевнив, що надалі обиратиме заступників та керівників підрозділів серед українських фахівців. Угулава ж став винятком з цілком конкретних причин. “Я зараз розглядаю кілька кандидатур. Вони проходять перевірку. Я зупинився на виборі Угулави, бо, по-перше, у нас створюється абсолютно новий підхід. Інститут детективів, аналітиків – абсолютно новий, а Угулава має контакти з міжнародними організаціями”, – пояснив Ситник.
Сам грузин пообіцяв, що жодних поблажок корупціонерам робити не будуть. “Я довгий час працював у системі прокуратури Грузії, дуже довго пропрацював на посаді слідчого і начальника слідчого відділу. Також був обласним прокурором у Західній Грузії – Аджарській автономній республіці. Я був заступником генерального прокурора. Уся моя діяльність була пов’язана з підрозділами, які розслідували справи проти корупціонерів”, – розповів Угулава.
Що ж до початку реальної роботи, то директор Бюро сподівається, що вже за сто днів у НАБУ діятимуть перші детективи. “Я так дивлюсь по ситуації, що буде багато претендентів працювати в бюро. Щоб усе це пропустити через себе – це буде кропіткий труд. Але 100 днів для мене – це початок роботи перших детективів”, – запевнив Ситник.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8027 / 1.55MB / SQL:{query_count}