НАТО, готуйся

За останні роки в Україні суттєво побільшало прихильників вступу до Північноатлантичного альянсу. Чи готові там прийняти українців?

фото: businessinsider.com
Якщо невдовзі відбудеться референдум щодо інтеграції до НАТО, то більшість українців проголосують за вступ до альянсу. А от чи готові у НАТО взяти до себе українців – далеко не факт. Зате там готові подумати над заявою, якщо така буде.
“Вступ до НАТО – це питання, яке вирішується між країною-кандидатом і 28 державами-членами альянсу. Жодна третя сторона не має права втручатися в цей процес”, – запевнив у інтерв’ю Deutsche Welle офіційний представник Північноатлантичного альянсу, уточнивши, що НАТО готовe розглянути можливу заявку на членство від України. Під третьою стороною, напевно, малося на увазі Росію, яка не втрачає можливості застерегти НАТО від “розширення на схід”.
Та нового витка дискусіям про НАТО додав український Президент. “Питання про вступ України до НАТО є фундаментальним. Я проведу референдум, а народ вирішить”, – заявив під час візиту до Франції Петро Порошенко. Він уточнив, що референдум проводитимуть ще не скоро – через п’ять-шість років. Та цікаво, що вже зараз більшість українців висловлюються за вступ до НАТО.
Як свідчить опитування Центру Разумкова, якщо б невдовзі відбувся референдум про вступ України до НАТО, то 43% громадян проголосували на ньому б “за”, 32% – “проти”, а 14% просто не голосували б. Соціологи зазначають, що ставлення українців до НАТО помітно змінилося в останні кілька років. Якщо у серпні 2011-го за вступ збиралися проголосувати 17,9% громадян, а 59,6% проти, то у квітні минулого року було вже 36,7% – “за” і 41,6% “проти”.
Втім, важливо також розуміти, що такі результати є ще й наслідком “втрати” Донбасу та Криму – там не проводилося опитування.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7915 / 1.53MB / SQL:{query_count}