Перший незалежний

Під час візиту до Львова колишній президент України Леонід Кравчук розповів, коли буде нова Конституція, хто завершить війну і що зараз робити з Донбасом

фото: Андрій Польовий
За останні кілька місяців Росія усвідомила, що їй не вдасться проковтнути Україну. Тому Володимир Путін зараз шукає нові можливості не втратити Київ. Про це у середу під час візиту до Львова заявив перший президент України Леонід Кравчук. 
“Я уважно слухаю виступи російського президента. Зараз його термінологія та агресивність висновків набагато змінилися – стали більш м’якими. Він сподівався, що анексія Донбасу відбудеться так швидко, як відбулася анексія Криму. Так не сталося, і тепер йому треба шукати інші можливості. А внутрішня ситуація у нього дуже складна – санкції працюють проти Росії”, – сказав перший президент України.
Леонід Кравчук упевнений, що говорити про мир на Донбасі з Путіним необхідно, його потрібно запрошувати на всі можливі зустрічі.
“Аби завершити війну, Порошенко має постійно запрошувати Путіна на переговори, наполягати на його присутності, виявляти виняткову активність і жорсткість. Тому що тільки ми, Україна і Росія, можемо реально вирішити це питання”, – запевнив він. 

Перший проект Основного Закону, над яким працює Конституційна комісія, має з’явитися 13 травня. Про це під час візиту до Львова заявив член комісії, перший президент України Леонід Кравчук. 
“Чи буде винесений проект на загальне обговорення? Я вважаю, що серйозного винесення не буде, тому що вже 13 травня хочуть прийняти перший проект Конституції. Десь у червні проголосувати за нього 226 голосами, а у вересні прийняти повністю”, – пояснив він.
Втім, на його думку, на таких перемовинах не може розглядатися питання суверенітету чи зовнішньої політики, зокрема й питання вступу до НАТО: “Єдиний шлях, єдиний можливий захист від агресії Росії, я в цьому переконаний, це приєднатись до НАТО. Але це не обговорюється (з Росією. – “Пошта”)”.
Що ж до блокади Донбасу, до якої частково вдався уряд, то Леонід Кравчук упевнений, що Україна повинна й далі здійснювати соціальні виплати на окупованих територіях. 
“Моя думка однозначна: люди, які є там, заробили ті пенсії десять-двадцять років тому. І це Україна має їм віддавати. А що стосується газу та іншого, то всі мають платити, як платить, до прикладу, Львівська область. Якщо окуповані території не платять – значить газ відключається. І не треба плакати. Кожен обрав свою дорогу. Уже вчора я чув: чого хотіли – те й маємо. Це там, на окупованих територіях, сказали”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7906 / 1.55MB / SQL:{query_count}