Бойкот люстрації

В Україні є перший випадок оскарження звільнення на підставі закону “Про очищення влади”

Харківський окружний адміністративний суд скасував звільнення працівника прокуратури Володимира Суходубова.
З грудня 2011-го і щонайменше до 2013 року він працював заступником прокурора Харківської області. Згодом його перевели у відділ кадрів, однак нещодавно позбавили й цієї посади на підставі закону “Про очищення влади”.
Втім суд вирішив, що це звільнення було незаконним, відтак Суходубова мають відновити на посаді та ще й виплатити компенсацію за “вимушені прогули”. Це перше рішення суду, що стосується люстраційних процесів. Однак цілком можливо, що воно не буде єдиним – чимало звільнених чиновників подали аналогічні позови. Як уже писала “Пошта”, Верховний Суд України звернувся до Конституційного Суду з проханням перевірити закон про люстрацію на відповідність Основному закону. Доволі критичну позицію щодо люстрації не раз озвучував і Генеральний прокурор Віталій Ярема.
Що ж до рішення харківського суду, то наразі знаємо тільки про вирок, однак мотиваційна частина цього рішення, в якій має бути детальне пояснення, досі не оприлюднена.
“Харківський суддя своєю ухвалою зупиняє люстрацію земляка-прокурора. Представництво ООН в Україні запросило дані про люстрованих вагітних і хворих. СБУ не помічає в своїх лавах сотень вихідців з КДБ. Усе це – перші прояви організованої боротьби системи проти її очищення. І одночасно свідчення: очищення таки почалося. 354 особи вже люстровані офіційно. І це не рахуючи тих, що самі звільнилися, сподіваючись, що закон скасують і можна буде непомітно повернутися. І тих, що пройшли до нового парламенту та не можуть бути призначеними на жодну посаду – як Льовочкін, Бойко, Вілкул”, – написав на своїй сторінці у Facebook один із розробників люстраційного закону Єгор Соболєв.
Учора, 26 листопада, прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що в межах другої хвилі люстрації вже звільнили 500 посадовців. “Ми провели кілька хвиль люстрації. Перша хвиля, під час якої близько 40 вищих державних посадових осіб були звільнені зі складу Кабінету Міністрів. Зараз ми вже звільнили близько 500 осіб у ході другої хвилі люстрації”, – сказав урядовець.
Однак рішення харківського суду суттєво підважує такі здобутки – небезпечний прецедент можуть повторити у інших регіонах. І достатньо буде одного рішення КСУ, аби всі люстровані чиновники засипали владу своїми позовами.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8217 / 1.54MB / SQL:{query_count}