“Але щоб вони не почепили собі на голови, вони так і залишаться окупантами, злодіями, бойовиками…”


фото: Reuters

Петро Порошенко, Президент України:
– Повною протилежністю голосуванню 26 жовтня є псевдовибори на частині Донбасу. Тій, що, на жаль, поки що підконтрольна бойовикам. Цей фарс під дулами танків і автоматів нічого спільного не має з волевиявленням. І виборами, за визначенням, називатися не може. 
Бандити, терористи та інтервенти можуть себе коронувати як депутати, прем’єри, міністри. Та хоч як королі чи імператори. Але щоб вони не почепили собі на голови, вони так і залишаться окупантами, злодіями, бойовиками. Україна ніколи не визнає так звані вибори 2 листопада. 
Незважаючи на провокації, дипломатичний шлях врегулювання для українського керівництва залишається пріоритетом. Але водночас ми продовжимо інтенсивне зміцнення нашої обороноздатності на випадок, якщо події будуть розвиватися всупереч нашим бажанням. Я вірю в нашу єдність і в нашу перемогу. Бо за нами правда. Слава Україні!

Володимир Гройсман, віце-прем’єр-міністр України: 
– У мене немає сумніву, що ініціативи Президента щодо мирного плану і мінських протоколів зупинили серйозний наступ на територію України, дали можливість зупинити військову агресію і здобути можливості по відновленню обороноздатності країни. 
Водночас те, що відбулося на Донбасі 2-го листопада – це не вибори, це фарс. Їх можна було провести будь-якого числа, не має значення. Вони були проведені абсолютно сумнівно, під дулами автоматів. 
Скільки б не називали цей процес “виборчим”, ті, хто його реалізовував, не перестали бути бойовиками, терористами, людьми зі зброєю, які кожного дня можуть загрожувати мирному населенню. Вони не принесли миру в українські родини, які живуть на тимчасово окупованій території.
Звісно, ми маємо все зробити для того, щоб мирно, дипломатичним шляхом врегулювати це питання. Але розуміємо, що з іншого боку протистоять люди, які нічого спільного з демократією і дипломатією не мають.

Віталій Бала, директор Агентства моделювання ситуацій:
– Повертаючись до засідання РНБО та рішень, що оприлюднили і які не вселяють оптимізму, все-таки хочеться вірити, що є рішення не для публічного обговорення, на кшталт фактичного введення військового стану в областях, що межують з Донецькою та Луганською областями і Кримом. 
Тобто, всі необхідні заходи для відбиття можливих атак російських найманців, російських військ, щоб це знову не стало несподіванкою для влади. З місцевою владою того ж Харкова напевно час серйозно “поговорити”.
Заява глави уряду Арсенія Яценюка про постачання газу та електроенергії на території, що знаходяться під контролем терористів виглядає непереконливо. Те, що там живуть громадяни України, це факт, бо їх ніхто не позбавив громадянства, хоча багато з них голосували на “виборах”.
Можливо краще б було спробувати домовитись з тими терористами, щоб випустили всіх, хто бажає виїхати з тих територій? А ті, що залишаться, в такий спосіб “визнають” “ДНР” та “ЛНР”. Отже , вважати їх громадянами України вже не буде потреби. У цій ситуації настав час відійти від напівтонів, напіввизначень, напівзаходів. Це не працює і проблему Донбасу не вирішує.

Геннадій Москаль, голова Луганської ОДА:
– 4 листопада працівники Луганської ОДА здійснили робочу поїздку в прифронтове селище Чорнухине. Для відновлення життєдіяльності та нормалізації функціонування всіх представництв та служб. В ОДА відбудеться нарада щодо безперебійного забезпечення області електроенергією. Апарат облдержадміністрації щодня вирішує нагальні проблеми регіону і нікуди з Сєвєродонецька від’їжджати не збирається. 
Чутки, що поширюються про нібито переїзд Луганської ОДА будь-куди – запущені з Росії брудні піар-технології, які не мають під собою жодних підстав. Прошу громадськість не звертати уваги на інформаційні провокації, що поширюються російськими соцмережами. Повторюю: Луганська ОДА працює в звичайному режимі. Слава Україні!

Ірина Геращенко, парламентар: 
– Псевдовибори 2 листопада, що влаштували під дулами автоматів бойовики, значно ускладнили процес врегулювання ситуаціі на сході. Про те, як будувати політику захисту території України в цих реаліях, йшлося на РНБО. Глави Луганської і Донецької ОДА Геннадій Москаль і Олександр Кіхтенко дали багато нової інформації про гуманітарну ситуацію в регіоні. 
Держава не буде спонсорувати тероризм і повинна обрізати будь-які можливості підживлення терористів, але про простих громадян, що залишилися в заручниках бандитів на окупованій території, має дбати. Говорили про те, як досягти другого, не давши шансу користуватися українськими грошима бандюкам.

Олександр Солонтай, політолог, експерт Інституту політичної освіти:
– Замість закону про спецстатус Донбасу, краще прийняти закон про звільнення від окупації та мир. Ні той, ні той, виконати буде неможливо, але хоча б буде зрозуміло, чого ми справді хочемо.
А якщо серйозно, то потрібне законодавство про взаємостосунки нашої держави з людьми, які залишаються на окупованих територіях з тих чи інших причин. І залишатимуться ще довго, до того часу, поки ми не наведемо в Україні лад, піднімемо економіку та забезпечимо фінансування сучасної армії!

Андрій Новак, економіст:
– Все, що шкодить агресору, яким є Росія по відношенню до України, – це нам на користь. Тому девальвація рубля, зниження цін на нафту – це все позитивно для України, тому що з економічних причин в Кремлі можуть відбутися зміни через умовне повстання бізнес-оточення Путіна. Плюс, у складній економічній ситуації Росія просто не зможе собі дозволити широкомасштабну війну проти України.
Впевнений, що терпіння російських бізнес-еліт трісне, коли рубль девальвує хоча б на 50%. Це стане певним психологічним бар’єром, коли бізнес зрозуміє, що потрібно зупиняти Путіна, або вони будуть втрачати все, що заробляли протягом багатьох років…
Хороша новина в тому, що падіння рубля не знецінить гривню, як це сталося під час кризи 1998-1999 років. Тоді гривня обвалилася по інерції, тому що у нас існував стереотип, що є прямий зв’язок між гривнею і рублем, оскільки ми всі були вихідцями з рублевої зони Радянського Союзу. І тільки тому російська паніка з чисто психологічних причин перемістилася в Україну.
Зараз все по-іншому. Економічний зв’язок між нашими ринками практично перерваний через рішення Росії закрити кордон для українських експортерів. Тому і взаємозалежність української гривні і російського рубля зараз практично відсутня. Але головне, що девальвація рубля стала вигідна українцям.

Маркіян Лубківський, радник голови СБУ України:
– Оприлюднені псевдоЦВК терористичної “ДНР” результати псевдовиборів ще раз демонструють, що вся ця історія фарс і цирк: фактична кількість виборців в Донецькій області становить 3 млн 429 тис. 394 особи, з них на тимчасово окупованих територіях – 1 млн 208 тис. 184 виборці. 
За даними псевдоЦВК “ДНР” у інтернет-голосуванні взяло участь 5 млн 619 тис. 433 особи. Це, напевно, з малолітніми, російськими казакамі, жителями Буркіна-Фасо і тваринами (коровами). Все це смішно, якби не було так сумно…

Анатолій Ткачук, директор із науки та розвитку Інституту громадянського суспільства:  
– В Росії шабаш. Жириновський та Зюганов, купа інших виступають на мітингах “за Новоросію”. Блазні та нацисти, комуністи та жириновці, танці і бійки... 
Росія – незбагненна душа. Вдома бардак, а їм потрібні нові українські землі! Путін заявляє новий військовий бюджет у 80 млрд доларів США! Неємцов каже відкрито – це бюджет війни! Зростання за рік видатків на війну на 33%! Ну-ну! Колись СССР також намагався доганяти США у гонці озброєнь і просто здох.
За матеріалами facebook.com, телеканал ICTV
Фото: facebook.com, архів “Пошти”
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7877 / 1.62MB / SQL:{query_count}