Люстрація в дії

Уряд обіцяє вже сьогодні розпочати перевірки чиновників

фото: promin.cv.ua
У четвер, 16 жовтня, в Україні набуває чинності закон “Про очищення влади”. Напередодні текст цього документа був опублікований у газеті “Голос Україні”.
У Кабінеті Міністрів пообіцяли, що вже на наступному засіданні в межах процедури люстрації приймуть кадрові рішення. “Люстраційна процедура буде запущена із завтрашнього дня”, – пообіцяв учора під час брифінгу міністр юстиції Павло Петренко. Він також додав, що сам текст документа повністю відповідає нормам Конституції, а тому немає жодних підстав для його відміни.
Останнє, вочевидь, стосується зауваження Генпрокурора, який нещодавно заявив, що деякі з норм закону про люстрацію не відповідають Основному закону. “Цей закон у багатьох випадках не відповідає Конституції України та вимогам міжнародного законодавства. Якщо закон набуде чинності, ми породимо велику кількість звернень у суди, в тому числі в Європейський суд з прав людини”, – впевнений Ярема. 
За його словами, навіть те, що під дію люстраційного закону підпадає більше мільйона громадян, порушує принципи персональної відповідальності.
Про невідповідність цього закону Конституції говорять і в Партії регіонів. Керівництво цієї партії вирішило оскаржити документ у Конституційному суді. “Підписи зберемо швидко, плануємо зібрати до 100 підписів (при мінімально необхідних 45 – “Пошта”). Розраховуємо, що нашу ініціативу підтримають комуністи”, – цитує DT.UA слова джерела в керівництві ПР.
Втім, у Мін’юсті на це не звертають уваги, а тому вже днями мають розробити графік проведення люстрації. Саме це міністерство першим має пройти процедуру люстрації. 

Більше про те, як буде працювати закон про люстрацію читайте у статті "Три принципи люстрації".
“Міністр юстиції Павло Петренко має стати першою людиною, яка пройде люстраційну перевірку і покаже приклад своїм підлеглим. Далі перевірку пройде Державна фіскальна служба, а тоді вже інші органи. Також буде створений громадський наглядовий орган, який буде спостерігати за роботою Мін’юсту”, – розповів нещодавно голова Люстраційного комітету Єгор Соболєв.
Закон “Про очищення влади” передбачає, що саме Міністерство юстиції має створити дорадчий громадський орган, до якого увійдуть представники ЗМІ та громадськості, які, власне, й контролюватимуть весь процес люстрації. Також Мін’юст мусить підготувати і конкретний порядок перевірки осіб, і перелік органів, які цим займатимуться, і план самих перевірок.
Після того, як все це погодять у Кабміні, на сайті уряду з’являться контакти тих, хто проводитиме люстрацію в кожному державному органі. Їм можна буде допомагати, надсилаючи інформацію щодо небажаних при владі осіб. Саму ж люстраційну перевірку здійснюватимуть керівники органів, у яких відбуватиметься очищення.
Нагадаємо, із влади виганятимуть тих, хто із 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року обіймав високі посади; людей, які працювали на керівних посадах у КПРС та Ленінській комуністичній спілці молоді України, а також працівників та негласних агентів КДБ, розвідки і навіть тих, хто закінчував навчальні заклади КДБ СРСР.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8642 / 1.55MB / SQL:{query_count}