Антикорупційний день

В останній день роботи Верховної Ради сьомого скликання взялися за боротьбу з хабарництвом

фото: plazma.ucoz.ru
У вівторок Верховна Рада врешті остаточно прийняла Антикорупційну стратегію до 2017 року й інші закони, які мали б стати найсуворішими в історії боротьби із хабарництвом у нашій країні.
Втім, депутати постаралися і внесли до підготовлених громадськими експертами документів низку правок, які добряче послабили ефект. До законопроекту про Антикорупційне бюро подали більше 500 правок, а до документа про запобігання корупції – близько тисячі…
Під час засідання 14 жовтня парламентарі прийняли новий закон про прокуратуру (у ГПУ забрали функцію загального нагляду); створили Антикорупційне бюро (спецорган, що займатиметься переслідуванням корупціонерів-високопосадовців); закон про відкритість даних щодо реальних власників бізнесів; про превенцію корупції (яким, зокрема, запроваджується онлайн-декларування статків і витрат посадовців), про антикорупційну стратегію.
Що ж до змін, то найбільше депутати постаралися змінити роботу Антикорупційного бюро. До прикладу, вони передбачили, що директора Бюро зможуть зняти голосуванням у парламенті.
Парламент дуже пильно наглядатиме за роботою Антикорупційного бюро, аби там часом не зайнялися самими депутатами
Збільшилася роль ВР і при процедурі призначення директора Антикорупційного бюро. Раніше передбачалося, що комісія із дев’яти людей (по три від уряду, президента та парламенту) відбиратиме в ході відкритого конкурсу одного кандидата і подаватиме його на затвердження президенту. 
Тепер же ця комісія відбиратиме три особи, із яких президент вибере одну, за яку мають проголосувати у ВР. Ще у парламентському комітеті з питань боротьби із корупцією вирішили, що не варто у законі прописувати конкретну зарплату працівників Бюро (було 18 тисяч гривень) – не ті зараз часи, аби давати комусь стільки грошей.
Усе це означає, що парламент дуже пильно наглядатиме за роботою Антикорупційного бюро, аби там часом не зайнялися самими депутатами.
Також у вівторок Президент підписав указ про створення Національної ради з питань антикорупційної політики. До неї увійдуть 17 осіб, дев’ятеро із яких будуть представниками громадськості. Займатимуться вони передусім підготовкою пропозицій щодо удосконалення антикорупційної стратегії та аналізуватимуть ефективність антикорупційних кроків.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8829 / 1.54MB / SQL:{query_count}