Рівень довіри

Збройним силам довіряє 64,3 відсотка громадян, міліції – 22,7 відсотка

фото: архів
64,3% українців довіряють Збройним силам у забезпеченні безпеки держави і громадян. Про це свідчать результати дослідження, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова з 5 по 10 вересня 2014 року. 
Опитування засвідчило, що 63,9% респондентів довіряють Національній гвардії, 55% – прикордонним військам, тоді як Службі безпеки України – лише 35,5%, міліції – 22,7%, Митній службі – 24,4%, податковій міліції – 13,6%, інформує УНІАН.
Збройним силам довіряє більшість жителів усіх регіонів, крім Донбасу; Національній гвардії і прикордонним військам – більшість або відносна більшість жителів усіх регіонів, крім Донбасу; Службі безпеки України – відносна більшість жителів західного регіону. У центральному і східному регіонах – приблизно однакова кількість тих, хто СБУ довіряє, і тих, хто їй не довіряє. На півдні та в Донбасі Службі безпеки частіше не довіряють. 

Під час дослідження опитали 2014 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, крім Криму, за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95. 
Міліції, Митній службі і податковій міліції не довіряє більшість жителів усіх регіонів. Загалом ефективність роботи силових структур громадяни частіше оцінюють як низьку – 45,6%. 35,2% оцінюють її як середню і лише 3,1%  як високу. 
Серед тих, хто вважає ефективність роботи силових структур низькою, причиною цього найчастіше називають корупцію (31,3%), відсутність належного фінансування та матеріально-технічного забезпечення (23,7%) і непрофесійне керівництво (20,5%). Попри високий рівень довіри, лише 10,5% опитаних вважають, що українська армія здатна виконувати функції захисту держави від зовнішньої агресії повною мірою, 60,3% –частково, а 20,8% – зовсім не здатна. 
Лише 30,2% респондентів вважають, що Збройні сили та інші військові формування України здатні надійно захистити суверенітет держави від воєнних загроз (47,6% дотримуються думки, що не здатні). Створення Нацгвардії підтримує більшість респондентів (71,8%), як і створення загонів територіальної оборони (66,2%).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7862 / 1.54MB / SQL:{query_count}