Савченко не випустять

Українська льотчиця залишатиметься під арештом щонайменше до 30 серпня

фото: gazeta.ru
Російський суд відмовився випустити українську льотчицю під заставу у розмірі 500 тисяч рублів (понад 160 тисяч гривень). Воронезький обласний суд, розглянувши апеляційну скаргу адвокатів Савченко, ухвалив рішення залишити жінку під вартою до 30 серпня. Захисники льотчиці мають намір звернутись у Європейський суд із прав людини, де, нагадаємо, вже розглядають одну справу, що стосується українки.
“Суд відмовив нам у скарзі на запобіжний захід Надії Савченко. Суд був відкритим, преса все зафіксувала. Букет порушень. Далі – ЄСПЛ… Найбільший сюр у заяві представників прокуратури в тому, що питання про викрадення Савченко закрите”, – написав у Twitter адвокат українки Марк Фейгін.
Під час засідання захисники українки наполягали на незаконності її утримання за ґратами. Навіть у постанові про арешт є доволі дивні формулювання – там стверджують, що українська льотчиця скоїла злочин на території “Луганської народної республіки”, яка, як відомо, не є суб’єктом міжнародного права і от-от набуде статусу визнаного світом терористичного угруповання. 
“Постанова щодо Савченко… На території Донецької та Луганської народних республік… Визнали”, – написав Фейгін, який і виклав для вільного доступу постанови російського суду. У документі, до речі, йдеться, що Савченко обвинувачують у викраденні журналістів Life News і телекомпанії “Звезда”, а також у вбивстві звукооператора і кореспондента Всеросійської державної телерадіо­компанії та журналіста “Першого каналу”.
Адвокати льотчиці пояснюють: якби російські правоохоронці діяли за нормами, то мали би звернутися до українських колег по допомогу в розслідуванні. Сама Савченко неодноразово заявляла, що її просто викрали російські спецслужби і з мішком на голові та в наручниках доставили на територію Російської Федерації. 
Савченко не єдина, кого незаконно перемістили в Росію, де тепер притягують до кримінальної відповідальності
31-річна Надія Савченко брала участь у антитерористичній операції на сході України в складі добровольчого батальйону “Айдар”. У червні під містом Щастя Луганської області вона потрапила в полон до терористів, а вже 8 липня опинилась у Воронезькому СІЗО в Росії. Слідчий комітет Російської Федерації доводить, що Савченко перетнула кордон без документів як біженка, відтак її затримали в одному з населених пунктів для встановлення особи. Тоді ж нібито виявилось, що вона є однією з підозрюваних у справі про вбивство російських журналістів під Луганськом. Такою є офіційна російська версія.
Історію щодо викрадення льотчиці вже розглядає Європейський суд із прав людини. Під час засідання 16 липня Євросуд надав цій справі статусу пріоритетної. За словами захисника інте­ресів Савченко Валентини Теличенко, до 22 липня уряд Російської Федерації мав пояснити ЄСПЛ, як Савченко потрапила до російського слідчого ізолятора та чому їй довгий час перешкоджали зустрітися з консулом України.
Цікаво, що, окрім Савченко, з України в Росію вивезли й інших людей. Про це в п’ятницю повідомив Марк Фейгін. “На жаль, Савченко не єдина, кого незаконно перемістили в Росію, де тепер притягують до кримінальної відповідальності. До нас звернулися ще кілька громадян України, які просять нас втрутитись як адвокатів… За одну справу ми вже взялися, однак поки рано розголошувати деталі”, – заявив Фейгін.
Він, до речі, переконаний, що викрадення громадян України вже стало системним і це пов’язано з майбутнім обміном на затриманих українськими силовиками під час АТО. “Ми припускаємо, що люди, які мають стосунок до політики і є водночас військовослужбовцями (такі як Савченко), перебувають у Росії з метою політичного обміну”, – пояснив Фейгін.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7964 / 1.56MB / SQL:{query_count}