Деталі мобілізації

Повістка може прийти навіть тим, хто раніше не служив

фото: money.cnn.com
Попри запевнення секретаря РНБО в тому, що під час третього етапу мобілізації призиватимуть людей із військовим досвідом, виявилось, що в зону АТО можуть відправити й тих, хто раніше не служив.
У Міноборони уточнили деякі деталі чергового етапу мобілізації: передусім призиватимуть військовозобов’язаних запасу 25 – 40 років. Але, як з’ясувалося, не виключено, що повістка може прийти навіть тим, хто не служив.
“Можливо, призиватимуть і військовозобов’язаних, які не служили в армії та не мають відповідної воєнної підготовки. Йдеться про військовозобов’язаних другої категорії, яких зарахували в запас після досягнення ними 25-річного віку, а також тих, хто пройшов підготовку на воєнних кафедрах у вищих навчальних закладах. Їх спочатку призиватимуть у навчальні підрозділи, де впродовж місяця з ними проводитимуть заняття з відповідних програм підготовки (для кожної спеціальності вони різні за тривалістю), опісля відправлятимуть у підрозділ, вони виходитимуть на заміну інших підрозділів у зону АТО чи на посилення державного кордону”, – розповів заступник начальника мобілізаційного відділу мобілізаційного управління Міністерства оборони Олександр Правдивець.
Від початку АТО загинуло 325 українських силовиків і ще 1232 отримало поранення
Зазначимо, що Верховна Рада також уточнила категорії батьків, на яких не поширюватиметься цей призов: мобілізації не підлягають батьки, на утриманні яких є троє дітей віком до 18 років (раніше була згадка про п’ятьох дітей). Також парламент заборонив мобілізацію жінок і чоловіків, які самотужки виховують дітей віком до 18 років.
До речі, учора Рада національної безпеки та оборони озвучила відомості щодо кількості загиблих у зоні проведення антитерористичної операції. Від початку АТО загинуло 325 українських силовиків і ще 1232 отримало поранення. Лише за останню добу в зоні АТО загинуло 13 військовослужбовців Збройних сил, а 19 отримало поранення. Такі дані наводить спікер інформаційного центру Ради національної безпеки та оборони Андрій Лисенко, передає “ЛігаБізнесІнформ”. 
За його словами, за цей тиждень українським військовим вдалося звільнити 10 населених пунктів і розблокувати 2 аеропорти. “Загалом протягом останнього тижня українські силовики звільнили від бойовиків 10 населених пунктів – Дзержинськ, Соледар, Карлівку, Нетайлове Донецької області, а також Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Попасну, Рубіжне, Ювілейне та Первомайське Луганської області”, – сказав Лисенко.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8339 / 1.54MB / SQL:{query_count}