Привезли Чечню зі собою

Терористи утримують на Донбасі сотні заручників, здебільшого цивільне населення

Війна стосується кожного, і цивільне населення, яке опинилося нині в епіцентрі бойових дій на Донбасі, уже три місяці відчуває її на собі. 
Смерть кожного нашого силовика є величезною трагедією для країни, але не можемо залишати поза увагою і те, що терористи не лише беруть у полон українських військових, але й роблять те ж із цивільними громадянами, проукраїнськими активістами та журналістами. Що найважливіше – навіть не відомо, скільки насправді людей викрали терористи. Лік іде на сотні.
“Немає точних відомостей щодо кількості викрадених, але українське Міністерство внутрішніх справ повідомило про майже 500 випадків у період із квітня по червень 2014 року. Місія спостерігачів ООН із прав людини в Україні зафіксувала 222 випадки”, – йдеться в опублікованому цього тижня звіті міжнародної правозахисної організації Amnesty International.
Зокрема, наголошується, що людей затримують через політичні мотиви, але є факти, коли збройні групи викрадають і катують людей, аби тероризувати місцеве населення чи отримати викуп, а також катують полонених. Правозахисники закликають припинити тортури й викрадення людей, а владу України – створити єдиний реєстр таких інцидентів і ретельно розслідувати кожний. Тут зазначимо: за повідомленням прес-служби Міноборони, у відомстві створили робочу групу щодо організації визволення військовослужбовців ЗСУ, яких незаконно утримують терористи.
Своєю чергою Марія Томак, представник Центру громадських свобод та ініціативи “Євромайдан SOS”, наголошує: бойовики використовують на Донбасі чеченський досвід викрадення людей. “Якщо згадати, наприклад, російський досвід у Чечні, а його тут згадати більше ніж доречно, то саме в російських правозахисних організацій, насамперед у “Меморіалу”, є колосальний досвід роботи з цією інформацією. Саме завдяки колегам із “Меморіалу” українським правозахисникам стало відомо, що на сході України зараз імплементована та ж система взяття в заручники й тортур, яка існувала під час другої чеченської війни. Навіть на рівні персоналій. Гіркін, відомий як Стрєлок чи Стрєлков, – персонаж ще другої чеченської війни. У “Меморіалі” є 6 кейсів, у яких зафіксовано його участь у примусовому викраденні людей”, – розповіла громадська активістка, повідомляє Ліга.net.
Зазначимо, що цього тижня терористи викрали директорів двох шахт на Донеччині, і це вже не перший такий випадок. А ще бойовики з “Російського визвольного фронту” оприлюднили список з іменами 15 українських журналістів, яких грозять вистежити і знищити.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9925 / 1.54MB / SQL:{query_count}