Відверте нахабство й порушення міжнародних конвенцій та угод!

Режисера Олега Сенцова всупереч волі зробили громадянином Росії

Росія заявила, що відмовляє в наданні консульських послуг кримському режисерові Олегу Сенцову в зв’язку з тим, що йому надано громадянство Росії. Про це на брифінгу повідомила Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська.
“Згідно з відповіддю, яку я отримала на повторне звернення від омбудсмена Росії, консульські послуги від української сторони режисерові Сенцову не було надано. Свою відповідь російська сторона аргументувала тим, що Сенцову автоматично, а не добровільно, було надано громадянство Росії”, – підкреслила вона, інформує “Української правда”.
Зі слів Лутковської, згідно з російським законодавством, прийняття російського громадянства жителями невизнаної республіки Крим відбувається автоматично в тому випадку, коли громадянин не напише заяви про своє небажання отримати громадянство Росії. 
Омбудсмен зазначила, що в разі відмови від отримання громадянства житель зобов’язаний був особисто подати заявку в один із чотирьох виділених для цього пунктів у Криму. “Якщо людина перебувала в слідчому ізоляторі, як це було із Сенцовим, вона фізично не могла цього зробити”, – сказала Лутковська. Варто нагадати, що раніше під час судового засідання Сенцов протестував проти того, що Росія намагається позбавити його українського громадянства. 
Тим часом Міністерство закордонних справ України не отримувало жодного повідомлення про “надання російського громадянства” режисеру.
“Жодних офіційних повідомлень від російської влади, від МЗС РФ про надання Сенцову російського громадянства ми не отримували. Ба більше, впродовж двох місяців на наші понад 25 нот і запитів ми жодної відповіді не отримали, – відзначив речник МЗС Євген Перебийніс. – У які би наперстки з громадянством російська влада не грала, Сенцов був і залишається громадянином України. Будь-які дії, які чинить російська влада на території Автономної Республіки Крим щодо насильної паспортизації громадян України всупереч їх волі, незаконні”.
З його слів, відмовляючи впродовж 2 місяців у дозволі на зустріч Сенцова з консулом, Російська Федерація порушує всі можливі міжнародні конвенції та двосторонні угоди.
Україна і далі домагатиметься зустрічі консула із затриманими українцями в Росії, а також підключатиме міжнародну громадськість – звертатиметься в ОБСЄ і Раду Європи.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8137 / 1.54MB / SQL:{query_count}