А Леніни стоять досі…

В Україні на постаментах залишаються до двох тисяч пам’ятників Іллічу. Проте ця цифра постійно зменшується

фото: morgulis.tv
Лише за останні дні лютого, коли Майдан переміг режим Януковича, в державі повалили понад 150 кам’яних вождів, інформує ТСН. “Ленінопад” тривав усю весну і триває досі, тому назвати точну цифру ще “стоячих” Ленінів ніхто не може.
На початку цього року Україна посідала друге місце в світі за кількістю пам’ятників Іллічу – тоді їх було майже 2,2 тисячі! Найбільше в Росії – близько 6 тисяч. У Білорусі їх залишилося тільки 400, у Казахстані – 300, на Закавказзі та в Середній Азії – 200, в Молдові – 60, а в країнах Балтії їх знесли з усіх центральних площ – побачити ці пам’ятники можна лише в приватних колекціях чи музеях тоталітаризму.
За радянських часів по всьому СРСР кам’яних вождів налічувалося 14,2 тисячі, нині – майже 9 тисяч. Такі цифри подає сайт leninstatues.ru, який веде облік усіх Ленінів на теренах колишнього Союзу. В Україні ж за радянських часів пам’ятників вождю наставили близько 5 тисяч, тобто нині цифра скоротилася в два з половиною рази. 
Грандіозний “ленінопад” стався на початку 1990-их, коли Україна здобула незалежність. Громили кам’яних вождів переважно в Західній Україні. Після подій Майдану найбільше Іллічів знесли в центральних та північних областях – на Вінниччині, Хмельниччині, Житомирщині, Полтавщині, Київщині, Кіровоградщині, Черкащині та Чернігівщині. Тож тепер найбільша концентрація цих пам’ятників залишилася на сході та півдні України і в Криму.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8304 / 1.53MB / SQL:{query_count}