Некримські канікули

“Пошта” з’ясовувала, які курорти можуть стати гідною заміною відпочинку на півострові, чи популярна Україна серед іноземців та чим вітчизняні турагентства приваблюють нових клієнтів

“Міністерство туризму Криму закликає туристів не ховатися під час фотографування кримських пляжів”, “як повідомляють російські державні інформагентства, чутки про першого іноземного туриста в Криму не підтвердились”. Так жартують активні користувачі інтернету про початок відпочинкового сезону на півострові.
Впродовж останніх років саме Крим був найпопулярнішим місцем відпочинку українців. Зі зрозумілих причин сьогодні поїхати туди зважиться хіба що відчайдух. Отож, виникає питання: які альтернативи мають українці? Які курорти можуть стати гідною заміною кримським? Які туристичні напрямки популярні в цьому сезоні? Про це та інше “Пошта” розпитувала керівника львівського турагентства Лідію Татчин.
– Скажіть, будь ласка, якому відпочинку донедавна віддавали перевагу українці – на території Криму чи все-таки на іноземних курортах?
– Порівняно з попередніми роками потік туристів до Криму значно зменшився ще торік. Але до 2013 року для українців саме Крим був фаворитом з-поміж морських курортів. Останнім часом люди частіше бувають за кордоном і відчувають помітну різницю в якості відпочинку. 
До прикладу, побувавши в Болгарії, одразу ж розумієш, який у нас низький рівень послуг. Значно вигіднішим є відпочинок за кордоном, де і море чистіше, і обслуга ввічливіша, а ціни такі ж! Останнім часом найпопулярнішими місцями відпочинку серед українців стали Болгарія, Чорногорія, Туреччина і Греція.
– Чи підвищився в цьому сезоні попит на відпочинок на материковому узбережжі Чорного моря?
– Так. Нині люди частіше розпитують про нові місця. Очікуємо “відродження” материкового узбережжя. Наприклад, поблизу курорту Коблеве є чудові умови для відпочинку. Можливо, природа там не така екзотична, як у Криму, але це не перепона. Настав час, коли люди хочуть трохи більше комфорту. А тут поєднуються помірні ціни й житлові стандарти, що відповідають європейським. Окрім моря, є ще й мальовничі озера. Загалом Одеська, Миколаївська та Херсонська області можуть сподіватися ще більше відпочивальників цього сезону.
– Чи не почастішали відмови українців від подорожей через політичні події, зокрема нинішні – на сході України?
– Безумовно. Дуже чітко простежуються зміни не так у відпочинкових, як у екскурсійних турах. Теперішня ситуація в нашій країні буквально вбила екскурсійний бізнес. Вже після подій на Майдані величезна кількість поїздок була скасована, відмовлялися навіть від новорічних турів. До прикладу, цієї зими, як то кажуть, в мінусі залишився Буковель. Подібна ситуація була й під час великодніх і травневих свят. Раніше люди масово планували поїздки на цей період, але цієї весни українцям було не до відпочинку…
– Чи поменшало російських туристів в Україні? 
– Так. Росіяни і східняки люблять відпочивати у Карпатах. Як правило, бронюють готелі та замовляють путівки ще з весни, коли доступні ціни. Ще донедавна популярні серед росіян Трускавець і Моршин цього року заповнені лише на чверть. 
 До теми                      
Лише три відсотки росіян мають намір провести літній відпочинок у Криму. Про це свідчать результати опитування соціологів із “Левади-центру”.
Так, відповідаючи на запитання “Де Ви і члени Вашої родини збираєтеся відпочивати цього літа?”, тільки 3% респондентів обрали варіант “У Криму”. Менш популярними виявилися варіанти “В інших місцях на території колишнього СРСР” (2%) і “У Прибалтиці” (1%).

Подібна ситуація і з поїздками до Львова: раніше сюди на майже кожні вихідні приїжджали донеччани, харків’яни, дніпропетровці. Але зараз у зв’язку з напруженою ситуацією в країні вони не гостюють у нас.
– А іноземних туристів не відлякує те, що нині відбувається в Україні?
– Ой, вони вкрай стурбовані цим. Добре, що хоч у Західній Україні умови цілком безпечні. Туристи з інших країн роблять висновки про політичну ситуацію в нашій країні на основі повідомлень преси або ж із телесюжетів про криваві сутички на сході. І це їх жахає. Тому й не дивно, що закордонні туристи поки що утримуються від подорожей Україною. Чого не скажеш про ізраїльтян. Це нація, яка часто перебувала в стані війни. Вони знають, що терористичні операції в одній частині країни необов’язково створюють неспокій у іншій.
– Відпочинок у яких країнах зараз найпопулярніший серед українців?
– Важко відповісти однозначно. Їдуть і в Туреччину, і в Болгарію, і в Туніс, і в ОАЕ. Сезонно, починаючи з кінця лютого, багато хто вирушає у європейські країни. Проте зміна курсу валют тепер унеможливлює такі подорожі. До прикладу, цього року випускники двох шкіл Львівщини замість організації традиційного випускного вечора вирішили податися до Європи, але змушені були відмовитись від поїздки через різке знецінення гривні.
– Як вітчизняні туристичні фірми намагаються оживити ринок?
– Насправді знижок і акцій дуже багато. До прикладу, путівка на один з наймодніших молодіжних курортів Ібіца цього року коштує не більше, ніж поїздка у більш звичні для нас країни. Але закордонні подорожі не стають масовими – навіть за наявності 20-відсоткової знижки придбання такої путівки серйозно вдарить по кишені українця, бо ціна туру прив’язана до долара і євро. Через це вартість турпоїздок подорожчала на 30-40 відсотків.
Проте якщо тури ці замовляти з Польщі, а не з України, вийде дешевше. Подорожі із сусідньої країни в Грецію та Іспанію вигідніші тому, що там нижча вартість авіаперельоту (навіть з урахуванням трансферу).
– Чим приваблюють турагентства потенційних відпочивальників?
– Зараз намагаються популяризувати відпочинок на Чорноморському узбережжі – в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях. Існують п’ятиденні поїздки в Затоку, Коблеве, Рибаківку (з проїздом туди і назад, проживанням і триразовим харчуванням). Їх вартість становить приблизно 1300 гривень з особи. Є й п’ятиденні поїздки на Шацькі озера (ціна – приблизно 1000 гривень). У вартість входять дорога, проживання і дворазове харчування. Крім того, маємо вигідні путівки в Болгарію (десять днів відпочинку в цій країні коштує 145 євро з особи).
Однак люди не квапляться бронювати путівки – вичікують. Адже ніхто не знає, що буде завтра.
Розмовляла Ольга Коханевич
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7813 / 1.59MB / SQL:{query_count}