Відпочинок для активних

Рафтинг, роуп-джампінг, каньйонінг, велотуризм... Як провести літню відпустку не лише із задоволенням, але й із користю

фото: sashaberzina.com
Не кожен із нас може дозволити собі провести відпустку на пляжах Болгарії, Єгипту чи тієї ж Одеси. Але розчаровуватись не варто. В Україні набувають популярності активні види відпочинку – дешевші, здоровіші, які також приносять незабутні враження.
“Пошта” зробила огляд найцікавіших видів відпочинку та з’ясувала, куди звертатися, якщо вам не сидиться вдома.

По бурхливих водах

Одним з найпопулярніших водних екстремальних видів спорту є рафтинг, тобто швидкісний спуск гірською річкою на надувному човні, плоту або байдарці. Від досвідчених екстремалів можна почути й іншу назву – “рафтинг на білій воді”. 
Чому ж вода біліє? Тому що на порогах стрімка течія піниться і бурлить, захоплюючи каяки, рафти і катамарани. Сплав річкою дає можливість побувати в найкрасивіших місцях дикої природи, адже річка часто тече там, де ніколи не ступала нога людини. Рафтинг загартовує, підтримує фізичну форму, а вольові якості піднімаються на небачений рівень.
”Ми пропонуємо сплав трьома основними річками – Черемошем, Збручем і Південним Бугом. А ще Дністром і Случем” – розповідає “Пошті” керівник відділу активного відпочинку туристичного клубу “Тернопіль” Олександр Рибаков. З його слів, популярними є пятиденні сплави Дністром із наметами. 

Це досить тривалий відпочинок для любителів дикої природи. Взагалі Дністер – тихоплинна ріка з гарними краєвидами та місцями для купання. “Це річка для сімейного відпочинку”, – каже Олександр Рибаков. Популярні й чотириденні тури Черемошем, особливо під час травневих свят. “Ця річка підійде новачками у рафтингу”, – запевняє співрозмовник.
Серед львів’ян найпопулярнішим маршрутом є сплав річкою Стрий, від Підгородців (або Урича) до села Розгірче. “Захоплюватися тут можна не тільки природою, а й цікавими маловідомими історичними пам’ятками – залишками фортеці Тустань та печерним монастирем у Розгірчому”, – запевняє інструктор “Центру рафтингу” Юрій Трегубенко. Цей маршрут, каже він, доволі легкий, приваблює чудовими краєвидами навколо гори Парашка,  а ще доступністю (одноденний сплав обійдеться вам у 300 гривень з особи включно з харчуванням). 
Туристи з інших регіонів воліють сплавлятися (особливо навесні) Чорним Черемошем, а влітку – Дністром. “Цього року індивідуальних туристів значно поменшало, натомість у півтора рази зросла кількість корпоративних замовлень та втричі побільшало дитячих таборів (діти 10 – 16 років сплавляються Стриєм, 6 – 12 – Дністром)”, – уточнює Юрій Трегубенко.

Вільне падіння

Відносно молодим напрямком екстремального спорту вважають роуп-джампінг. Як можна здогадатися з назви, це стрибки із висотних об’єктів з використанням альпіністського спорядження, умовно кажучи, шнура.
“Роуп-джампінг раніше поширився на сході України, аніж у нас. Пов’язано це з тим, що там активний відпочинок для молоді розвинувся краще”, – пояснює інструктор та адміністратор клубу активного відпочинку “Адреналін” (KAVA) Богдан Колодач.
Він каже, що найбільшу популярність у нас мають стрибки з мостів. Людям переважно вдається упоратися зі страхом висоти, але бувають  випадки, коли  не вистачає сміливості зробити крок назустріч вільному падінню. “Часом люди стоять непорушно з півгодини, так і не наважуючись стрибнути”, – розповідає інструктор.
До слова, сьогодні та завтра, 14 і 15 червня, у Львові організовують стрибки з дев’ятиповерхівки на Тракті Глинянському.

Під хмарами з наплічником


Для любителів піших походів, особливо тих, що прагнуть підкорювати вершини, придумали трекінг, або пішохідний туризм. Його маршрут включає не лише програму фізичної та спортивно-оздоровчої підготовки, але й ознайомлення з історією та культурною спадщиною регіону. 
Нині трекінговим туризмом охоплена майже вся територія України. Донедавна близько 80 відсотків пішохідних походів організовували в Криму і Карпатах. Останні  – ідеальне місце для тренування молодих і недосвідчених туристів перед походами у більш складних умовах.
Організацією літніх походів займається вже згаданий туристичний клуб “Тернопіль”. Його керівник Олександр Рибаков каже, що найпопулярніший пішохідний маршрут пролягає найвищим хребтом Українських Карпат – Чорногорою, бо “багато людей тягнуться до високих вершин”. 
Серед мальовничих краєвидів прокладений маршрут у Свидовець – країну гірських озер та альпійських лук. Якщо ж вас приваблюють старезні дрімучі, сповнені таємниці ліси, раджу обрати маршрут, що веде до найбільш дикого району Карпат – Горганів.

Мандри на двоколісному

Одним із видів активного відпочинку є велотуризм – безумовний лідер щодо швидкості пересування та протяжності маршрутів. Він створює чудову можливість побачити найцікавіші куточки нашої природи, оглянути визначні пам’ятки, а також отримати багато позитивних емоцій. 
Велосипедні мандрівки мають різний рівень складності – для новачків і для досвідчених. До того ж цей вид відпочинку не потребує великих витрат чи особливої підготовки – досить мати ровер і бажання.
Як розповів “Пошті” активний учасник та організатор велоподорожей Ігор Пилипів, мандрівки на велосипедах завжди були популярними: “Я ще зі школи популяризую велотуризм в Україні. Найбільше люблю мандрувати Закарпаттям”.

Ще більше ризику

Поки що менш відомими у нас залишаються спелеотуризм (подорожі печерами) та каньйонінг (спуск водоспадами за допомоги мотузки). 
Займатися каньйонінгом в Україні почали зовсім недавно. Можливо, причина цього полягає у тому, що це не надто безпечний вид спорту – спуститися гірською річкою без плавзасобу, тільки за допомоги мотузки, зважиться не кожен! 
Першим і наразі єдиним в Україні спортивним клубом, що пропонує каньйонінг-тури, є “Центр рафтингу”. “Спелеотури, на жаль, мають попит тільки в корпоративних замовників і виключно в рамках кількаденних сплавів Дністром. Натомість цього року ми запустили пілотний проект – каньйонінг на Манявському водоспаді”, – розповідає Юрій Трегубенко з “Центру рафтингу”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8020 / 1.59MB / SQL:{query_count}