Війна очима луганців

Активісти зі сходу розповіли про становище жителів Луганська, наростання конфлікту між етнічними українцями, дії сепаратистів і необхідні кроки для вирішення проблеми

фото: Reuters
Неможливо чітко сказати, скільки відсотків людей на сході країни дотримується проросійських переконань, а скільки налаштовано на єднання України. У цьому зізнаються і самі луганські активісти. Вони розповідають, що місто завжди було інертним індустріальним центром, а більшість городян рідко виїжджала за межі регіону, хіба в Росію.
Як розповів учора у Львові активіст Громадського сектору Євромайдану Луганська Олексій Біда, жителі сходу вважали, що росіяни – це братський народ, тому ніхто не очікував, що згодом наші сусіди завітають у гості на танках. Тепер же, коли війна прийшла на поріг, у людей з’явився реальний шанс сформувати свою думку.
„Передусім сподіваюся на певний діалог між сходом і заходом”, – заявив Олексій. Адже зараз, за словами активіста, формується образ ворога жителів сходу, які нібито дуже легко піддаються будь-яким впливам. Люди залякані „Правим сектором”, бандерівцями, які „приїжджають для того, щоби насильно насаджувати українську мову”. У ЗМІ ширяться думки на кшталт: „Чому ми маємо воювати за схід? Нехай самі себе захищають!”, „Ми вже свій Майдан пережили, тепер черга за вами...”
Сьогодні зброя перебуває в руках людей, які часто бажають тільки нищити все, що трапляється на їхньому шляху. Їхня основна мета – підтримувати дестабілізацію настільки довго, наскільки це буде можливо
Безумовно, це тільки збурює західних українців проти сходу і ще більше розпалює ворожнечу. Зі слів Олексія Біди, на захист східняків варто сказати, що вони також були в Києві на Майдані, можливо, й у невеликій кількості. Проте це факт. Активіст визнав, що погляди луганців є доволі непростими для розуміння, особливо для західних жителів. Утім зараз сходу як ніколи потрібна підтримка.
Сергій Ґлотов, координатор допомоги українським військовим, які несуть службу в Луганську, певен: прогресивним кроком нашої влади буде принаймні початок антитерористичної операції в Луганську. Інше питання – проблема блокпостів, розміщених на відстані 30 км від траси: терористи заміновують дуже багато мостів і за сприятливих обставин зносять їх у повітря. 
Чиновники повинні усвідомити, що сьогодні зброя перебуває в руках людей, які часто бажають тільки нищити все, що трапляється на їхньому шляху. Їхня основна мета – підтримувати дестабілізацію настільки довго, наскільки це буде можливо.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7666 / 1.54MB / SQL:{query_count}