“Газпром” пішов на контакт

Росія готова змінити ціну на газ, але є одне “але”

фото: koolnews.gr
Російська компанія може погодитися зменшити ціну на паливо до 385 доларів за тисячу кубометрів. В Україні наполягають на значно меншій. Обидві країни готові звернутися до суду: Росія – якщо Київ не погасить боргу, Україна – якщо Москва не погодить ціни на паливо.
Наразі в керівництві “Газпрому” вирішили не переводити Україну на режим передоплати. “Україна заплатила перший транш за постачання газу. Сьогодні на рахунок “Газпрому” надійшло 786 мільйонів доларів. Ми вітаємо початок погашення боргу Україною та переносимо режим передоплати на дев’яте червня”, – заявив російським журналістам Олексій Міллер. 
До початку наступного тижня, за словами глави “Газпрому”, Україна мусить сплатити ще майже 1,5 мільярда доларів – уся сума за поставлений до першого квітня газ становить понад 2,2 мільярда доларів. Якщо цього не станеться, то вже з наступного понеділка газ постачатимуть лише після того, як Україна платитиме на місяць наперед. “Уведення режиму передоплати залежатиме від погашення в повному обсязі боргу за поставлений до 1 квітня газ в обсязі 2,237 мільярда, частину якого сьогодні оплатили, і від прогресу в платежах за постачання квітня й травня. Оплату за травень має бути здійснено до дев’ятого червня”, – сказав Міллер.
Уведення режиму передоплати залежатиме від погашення в повному обсязі боргу за поставлений до 1 квітня газ в обсязі 2,237 мільярда
До речі, сам він не відкидає можливості перегляду контрактів, однак лише після погашення усіх боргів. А тут суми значно більші! Лише за 2013 рік НАК “Нафтогаз України” нібито заборгувала за газ 11,4 мільярда доларів. Крім цього, згадали й борг за 2012 рік – майже 7,2 мільярда доларів… “У разі погашення українського газового боргу російська сторона буде готова розглянути схему вирішення цінового питання не тільки за допомогою зниження експортного мита, а й шляхом прямих комерційних переговорів на корпоративній основі”, – розповів Міллер.
Нагадаємо, що в першому кварталі 2014-ого для України ціна на газ становила 268,5 долара за тисячу кубометрів, однак із першого квітня “Газпром” вирішив її переглянути й зупинився спершу на 385,5 долара за кубометр, а згодом, порахувавши ще раз, – на 485,5… Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк неодноразово заявляв, що уряд готовий подати до суду на “Газпром” (тим паче успішних прикладів таких справ не бракує), якщо в компанії і надалі розраховуватимуть за старою ціною.
Поки ж, як стало відомо на початку тижня, Україна вирішила відправити російським колегам проект додатку до газової угоди. У ньому встановлено нові ціни (268,5 долара за тисячу кубометрів) та обсяги закупівлі палива в Росії. Реакції сусідів на цей документ ще не було, але з дня на день має відбутися четвертий раунд обговорення проблем постачання газу до ЄС. В українському уряді запевняють: якщо і на ньому не буде помітного прогресу, тоді вже точно подамо до суду.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7993 / 1.55MB / SQL:{query_count}