Відзнака за відданість демократії

Мирослава Мариновича та Мустафу Джемілєва нагородять медаллю Свободи

фото: Reuters
Український правозахисник, проректор УКУ Мирослав Маринович та моральний лідер кримськотаратського народу Мустафа Джемілєв отримають відзнаку некомерційної освітньої та правозахисної Фундації з ушанування жертв комунізму (Victims of Communism Memorial Foundation). 
Медаль Свободи ім. Трумена – Рейгана (Truman-Reagan Medal of Freedom) вручається щорічно тим особам і установам, які все життя демонстрували відданість свободі й демократії та опір комунізмові й усім іншим формам тиранії. Серед її лауреатів у попередні роки – Лех Валенса (2006), Папа Іван Павло ІІ (2005), Вацлав Гавел (2003) та інші.
“Захід починає усвідомлювати значення того, що комуністичні злочини не були засуджені. На щастя, світ повертається до ідеї відповідальності за ці злочини”, – так Мирослав Маринович прокоментував звістку про своє нагородження медаллю Свободи ім. Трумена – Рейгана.
Як вказано на сайті організації, “попри те, що [Маринович] постраждав, будучи в’язнем сумління протягом десятиліття в часи Брежнєва, він невпинно працював, щоб зміцнити громадянське суспільство у своїй рідній країні. В останні місяці він також активно виступає на захист прав людини та суверенітету України. Маринович присвятив своє життя спочатку звільненню України від радянського гніту, а потім створенню інститутів свободи в Україні”.
Сам Мирослав Маринович зазначив, що отримання цієї відзнаки разом з Мустафою Джемілєвим чітко наклалося на події в Криму і відродження агресивності Росії, яка не розкаялась у своїх гріхах. Нагородження відбудеться 11 червня 2014 року на території Меморіалу жертв комунізму на Капітолійському пагорбі у Вашингтоні (США), повідомляє прес-служба УКУ.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7636 / 1.53MB / SQL:{query_count}