­­­­Схід готовий не голосувати

Більшість виборчих дільниць Донбасу 25 травня не зможе нормально функціонувати

фото: zagopod.com
Майже третина з 34 окружних виборчих дільниць на Донбасі захоплена терористами. Ще вісьмом загрожує те ж. І це за чотири дні до виборів! Чи вдасться владі забезпечити голосування в найсхідніших областях?
Передусім варто визнати, що, попри гарячі події, Донбас досі не знає, за кого голосувати. Тамтешній лідер охоплює всього 10% голосів, водночас більшість населення Донецької і Луганської областей (64%) або не буде йти на вибори, або до цього часу не виз­начилась, чим зайнятися 25 травня. 
У зв’язку із захопленнями ОВК уряд розробляє спеціальні механізми охорони порядку. Щоправда, у будь-якому випадку захистити всі дільниці чи бодай усі авто, які везтимуть бюлетені до ЦВК, не вдасться. Зрештою, у день голосування достатньо буде кількох повідомлень у ЗМІ про стрілянину, і кількість охочих з’явитися на дільницях зменшиться в рази.
Узагалі ж, за даними Центральної виборчої дільниці, тільки 31% дільниць у Донецькій області й 18% у Луганській отримали списки виборців. Цього з лишком достатньо, аби Росія піддала сумніву результати виборів. 
“Я можу сказати, що в результаті виборів, які будуть у травні, частина людей в Україні висловиться за ту чи іншу кандидатуру. Безумовно, можна з повагою ставитися до цієї позиції. Але чи є це актом визнання? Ні, не є”, – пояснює в інтерв’ю Bloomberg російський прем’єр-міністр Дмитро Медведєв. “Російська Федерація активно бере участь у моніторингу виборів, але, на жаль, ситуація в Україні зараз не така, щоби ми були впевнені у тому, що вибори пройдуть  належно”, – заявив Медведєв уточнивши, що вибори 25 травня – результат “антиконституційної зміни влади”. 
Ба більше, Віктор Янукович досі легітимний президент України. Що справді може зіграти на руку українській владі, то це незгоди між самими сепаратистами. Лідер слов’янських бойовиків виступив проти сепаратистів із Донецької народної республіки, пригрозивши їм військовим втручанням. Та це ще не всі проблеми ДНР: третина “уряду” так званої республіки хоче піти у відставку. Але поки боїться…
Між іншим, Верховна Рада зробила крок назустріч сепаратистам (радше тим, хто спокушається на їх заклики) – прийняла “Меморандум порозуміння та миру”. Хоча цей проект мали доопрацювати до третього круглого столу, напередодні його проведення депутати з подачі “регіонала” Вадима Новінського проголосували за те, що вийшло. 
Спочатку в проекті меморандуму хотіли написати кілька слів про позаблоковість, “регіональні” мови, але після дискусій у ВР його трішки “підчистили”. Залишилося кілька конкретних обіцянок: у змінах до Конституції закріплять статус України як парламентсько-президентської республіки (серед кандидатів у президенти є немало таких, які навпаки прагнуть посилити владу першої особи країни), а також передбачать розширення фінансових повноважень місцевих влад. При тому, що українська залишиться єдиною державною, російська отримає певні гарантії (це, між іншим, одна з найпопулярніших обіцянок кандидатів). А ще парламентарі пообіцяли невдовзі ухвалити закон про місцеві референдуми.
Навряд чи це якось вплине на перебіг 25 травня. Головне ж у цей день – забезпечити якомога вищу явку виборців східних областей. А зробити це буде дуже нелегко, зважаючи і на те, що поблизу кордонів у той же час Росія проводитиме військові авіанавчання.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8175 / 1.55MB / SQL:{query_count}