Змушені втікати

В Україні вже 10 тисяч внутрішніх біженців. На Львівщині ж зараз друга хвиля переселенців, які бажають тимчасово проживати в області

фото: прес-служба благодійної організації "Карітас"
Управління Верховного комісара ООН у справах біженців спостерігає в Україні постійне збільшення кількості внутрішньо переміщених осіб – вона вже сягнула 10 тисяч. Про це повідомляє Агентство ООН у справах біженців.
За даними агентства, внутрішнє переміщення в Україні розпочалося перед березневим референдумом у Криму і з того часу стабільно зростає. Статистика щодо переміщених осіб формується на основі даних, які отримує агентство від органів місцевої влади.
Серед потерпілого населення є люди, які були переміщені двічі: спочатку – з Криму, а потім – зі сходу України. Більшість переміщених осіб – кримські татари, однак місцева влада нещодавно повідомила про збільшення кількості етнічних українців, росіян і змішаних сімей. Третина переселенців – діти. Більшість сімей переїжджають до Центральної (45%) і Західної України (26%), хоча частину осіб також було розміщено на півдні та сході. Кількість жителів України, які шукають притулку в інших країнах, залишається невеликою.
Серед причин, які озвучують переміщені особи, – прямі особисті погрози, побоювання переслідувань чи загальна небезпечна ситуація. Дехто повідомляє про погрози, які отримують по телефону чи через соціальні мережі або у формі повідомлень, які знаходять біля своїх помешкань. Люди говорять про страх переслідування через етнічне походження чи релігійні переконання. Журналісти, правозахисники і представники інтелігенції серед причин переслідувань зазначають свою професійну діяльність. Інші кажуть, що не можуть надалі займатися підприємницькою діяльністю.
Львівщина вже прийняла понад 1,5 тисячі біженців зі сходу та півдня України
Ключові проблеми, які постають перед переселенцями: доступ до соціальних послуг, наявність постійного житла й оформлення реєстрації за місцем проживання. Останнє необхідне для доступу до економічних і соціальних прав, а також засобів існування. Допомога таким людям передусім організовується через обл­адміністрації, громадські організації та добровільні внески громадян.
Сьогодні на Львівщині вже маємо другу хвилю переселенців, які бажають тимчасово проживати на Львівщині. “Уже зголосилися 197 осіб із Донецької та 120 осіб із Луганської областей. Переселяються переважно громадські діячі, інтелігенція, журналісти, науковці, тобто ті люди, які мають чітку громадянську позицію”, – зазначила губернатор Львівщини Ірина Сех, інформує прес-служба ЛОДА. 
 До теми                        
На Львівщині працює гаряча телефонна лінія, на яку можуть звернутись охочі переїхати на тимчасове проживання в наш регіон жителі південно-східних областей України та АР Крим, зазначають у прес-службі ЛОДА. 
Також приймають дзвінки від галичан, готових прихистити в себе переселенців. Гаряча лінія працює цілодобово за номером телефону 0-800-501-727, а також 097-227-30-67, 050-887-03-47 – з 9.00 до 18.00 в робочі дні. 
Окрім цього, у Львові працює координатор переселення жителів східних областей Галина Олійникова (096-9504781).
Зі слів директора департаменту соцзахисту населення Львівської ОДА Василя Мартиняка, Львівщина зможе прийняти ще до 5 тисяч переселенців. “Львівщина готова допомагати переселенцям із житлом, харчуванням, працевлаштуванням, медичним обслуговуванням, пенсійними та соціальними виплатами, а також влаштуванням дітей і студентів у навчальні заклади області. Проте аби отримувати таку допомогу, обов’язково необхідно звернутись у координаційний штаб або департамент соціального захисту ЛОДА, зареєструватись і зголоситись на отримання тої чи іншої  допомоги”, – додала Ірина Сех.
Водночас, як інформує zaxid.net, поселення біженців зі сходу та півдня України безпосередньо у Львові наразі призупинено, місць для переселенців у місті немає. Про це повідомив координатор із розміщення переселенців Громадського сектору Євромайдану Львова Олег Коляса. Він також зазначив, що активісти не відмовляють охочим переїхати з гарячих точок країни. Їм пропонують обрати для поселення інші регіони Західної України. У нагоді також стане інтерактивна мапа пошуку житла проекту “Одна країна”. Для цього активісти Громадського сектору створили інформаційну базу з телефонами гарячих ліній координаційних центрів у інших областях, додав Коляса. 
Загалом Львівщина вже прийняла понад 1,5 тисячі біженців зі сходу та півдня України.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8263 / 1.57MB / SQL:{query_count}