Одних затримали, решта – у розшуку

МВС досі встановлює особи підозрюваних у масових розстрілах на Майдані. У міліції визнали: чимало зброї, яку використовували, зникло з полку спецпідрозділу “Беркут”

фото: Михайло Шишка
Міліція встановила вбивць 46 героїв Небесної сотні, які загинули 18 – 20 лютого в Києві. Сімох пі­дозрюваних уже затримали, решта – у розшуку.
Здебільшого це колишні “беркутівці”. Чимало з них переховується в Криму та на сході країни. Віце-прем’єр Віталій Ярема визнав, що є недоліки в організації розслідування, оскільки, з його слів, велика кількість особового складу спецпідрозділів перебуває в розшуку, зокрема спецпід­розділу “Беркут”, інформує ТСН. 
Також Ярема зазначив, що чимало зброї, яку використовували, зникло з підрозділів МВС. Він додав, що сьогодні вона працює в Криму, Луганську та Донецьку. При цьому, зі слів Яреми, цієї зброєю користуються і терористи, і люди, причетні до масового розстрілу людей у центрі Києва.
Родичам активістів важливо дізнатися, хто замовляв і хто вбивав людей на Майдані
Віце-прем’єр запевнив, що є перелік посадових осіб (виконавців і організаторів), оголошених у розшук, зокрема міжнародний. Проводяться також, за його словами, і слідчі дії та оперативно-розшукові заходи, спрямовані на затримання цих осіб.
Також віце-прем’єр запевнив, що до кінця тижня родини загиблих отримають обіцяну ще три місяці тому матеріальну допомогу від держави. Він також вибачився перед батьками за мовчання й пообіцяв такі зустрічі тепер проводити регулярно. Наступна відбудеться за місяць.
Своєю чергою родичі вбитих майданівців кажуть, що їм не потрібні пільги чи гроші. Їм важливо дізнатися, хто замовляв і хто вбивав людей на Майдані. Минулої суботи понад 70 родин померлих майданівців під Кабміном вимагали зустрічі з урядовцями і звіту від силовиків про результати розслідування.

 До теми                  
До 6 червня ВРУ має передати матеріали парламентського розслідування подій на Майдані до Ради Європи, але керівництво силових структур гальмує розслідування. Про це під час засідання тимчасової слідчої комісії ВРУ з питань розслідування протиправних дій правоохоронних органів на Майдані заявив парламентар Геннадій Москаль. 
З його слів, засідання ТСК 20 травня фактично проігнорували не лише керівники силових структур, а й депутати ВРУ. Москаль каже: як тільки запросити на засідання комісії когось із керівників силових структур, як “вони тут же опиняються на південному сході України, де беруть участь в АТО”, зазначила прес-служба депутата. Також Москаль додав: МВС підтвердило, що з розташування спецпідрозділу “Беркут” зникла зброя, з якої, ймовірно, вбивали учасників протестних акцій. 
“Нарешті після довгого листування ТСК ВРУ та МВС підтвердилося, що в полку спецпідрозділу “Беркут” ГУ МВСУ у Києві зникло багато зброї, зокрема 24 автомати Калашникова калібру 7,62 (патронами саме цього калібру розстрілювали протестувальників на майдані Незалежності й вулиці Інститутській), пістолет “ФОРТ-12”, 3 снайперські гвинтівки СВД, 3 гладкоствольні рушниці “ФОРТ-500” (20 лютого саме з “ФОРТ-500” убили 15 протестувальників)”, – додав голова ТСК.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7761 / 1.55MB / SQL:{query_count}