“Візові” друзі

Найпростіше українці отримують шенгенські візи в консульствах Угорщини, Естонії, Словенії та Польщі

фото: kyivpost.com
Угоду про спрощення візового режиму найкраще виконує Угорщина, а найгірше – Греція. Такими є результати моніторингу візової практики 19 країн Шенгенської зони, який проводили експерти громадської організації “Європа без бар’єрів”. 
Оцінювали частку виданих довготривалих віз, кількість супровідних документів і тривалість розгляду заявок у кожному консульстві. Додатково враховували й офіційну статистику Єврокомісії. Виявилося, що, окрім Угорщини, до п’ятірки “найприязніших” щодо українців країн увійшли Естонія, Словенія, Польща та Латвія. Поляки, до прикладу, є лідерами з кількості виданих українцям віз, зокрема довгострокових. 
Узагалі українці є одними з тих, хто отримує найбільшу кількість шенгенських віз (більше видають лише росіянам). “Торік українці стали одними з лідерів у отриманні шенгенських віз на душу населення, водночас варто відзначити, що українці отримують менше віз, ніж, наприклад, громадяни Білорусі, особливо коли йдеться про багаторазові візи”, – розказала під час презентації результатів моніторингу керівник “Європи без бар’єрів” Ірина Сушко. Вона також уточнила, що зараз найбільшою проблемою залишається перелік документів, які вимагають консульства від заявника.

інфографіка: ГО "Європа без бар'єрів" (збільшити)
До прикладу, консульство Франції вимагає від заявника подати 8 документів, а установи Бельгії, Греції, Іспанії, Нідерландів, Німеччини та Португалії – по 7. Найменш бюрократичними, як показують результати дослідження, є поляки, які просять усього 4 документи. В середньому одну заявку опрацьовують 6 – 10 днів. Найшвидше з цим справляються в консульствах Словаччини, Нідерландів, Бельгії, Фінляндії та Естонії, а найдовше – Австрії, Франції, Чехії, Угорщини, Латвії.
Згідно з офіційною статистикою Євросоюзу, у 2013-ому громадянам України видали 1 млн 535 тис. віз (у 2012-ому – 1 млн 283 тис.). І, як показує моніторинг “Європи без бар’єрів”, найпопулярнішими торік виявилися візи терміном від 6 до 12 місяців (більше 20% від загальної кількості), близькими до них за частотою видачі є візи терміном на 21 – 30 днів (18,9%). Також минулого року трохи збільшилася кількість віз терміном дії понад рік – з 3,7% до 5%.
“Європейська комісія оголосила свої пропозиції щодо внесення змін до Візового кодексу ЄС, і, можливо, наступного року українці зможуть отримувати “мандрівну візу”. Відповідно список документів на візу і термін їх опрацювання скоротиться”, – розповіла Ірина Сушко. За її словами, “мандрівна віза” дасть змогу перебувати на території Євросоюзу до року за умови перебування в одній країні не більше 90 днів упродовж 180-денного періоду. Така віза надаватиметься насамперед артистам, які проводитимуть концертні тури в країнах Європи, а також туристам, дослідникам і студентам.
До речі, в середньому українці на отримання шенгенської візи (разом з оплатою послуг візового центру) витрачають від 350 до 450 грн. Найдорожче обходяться візи в Іспанію (502 гривні), Фінляндію (498 грн) та Німеччину (488 грн).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7820 / 1.55MB / SQL:{query_count}