ЄС закликав скасувати скандальні закони і припинити насильство

Євросоюз стурбований прийнятими 16 січня законами і закликає українську владу скасувати їх. Також ЄС підтвердив свою готовність підписати Угоду про асоціацію

фото: newsbalt.ru
Таким є рішення Ради ЄС, яке вона прийняла після обговорення ситуації в Україні. Нагадавши про заяву верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон від 17 січня, Рада ЄС констатує, що зазначені законодавчі акти будуть “суттєво обмежувати українських громадян в їх фундаментальних правах на зібрання, ЗМІ і пресу, і серйозно обмежують діяльність організацій громадянського суспільства”, інформує  Інтерфакс-Україна.
“ЄС закликає українську владу забезпечити скасування цих змін, і що це законодавство буде приведено у відповідність з європейськими та міжнародними зобов’язаннями України”, – йдеться в рішенні. Крім того, ЄС висловив стурбованість у зв’язку з останнім розвитком подій в Україні і закликав “усі сторони за допомогою всебічного діалогу шукати демократичний вихід з нинішньої політичної кризи, який би відповідав сподіванням українського народу”.
“ЄС закликає всі зацікавлені сторони проявляти стриманість, а владу – повною мірою поважати і захищати мирних демонстрантів, право на зібрання та свободу слова і преси. Всі акти насильства повинні бути належним чином розслідувані, а винні притягнуті до відповідальності”, – йдеться у рішенні ЄС. 
Водночас, Брюссель також нагадав про висновки Ради від 10 грудня 2012 року. “ЄС, як і раніше, відданий політичній асоціації та економічній інтеграції України, заснованої на повазі до спільних цінностей, і підписання Угоди про асоціацію та поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі – як тільки Україна буде готова”, – йдеться у рішенні Ради ЄС.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7925 / 1.53MB / SQL:{query_count}