Росія під враженням

Більше половини громадян сусідньої країни негативно оцінює відносини з Україною

Зокрема 29% визначає їх як “прохолодні”, 23% називає “напруженими”, а 3% – зовсім “ворожими”. Водночас кількість громадян Росії, які позитивно оцінюють поточну ситуацію, за останні три роки збільшилася на 10%. Але, попри це, зараз, як і раніше, переважають негативні відгуки. 
Про це свідчать результати дослідження Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦВГД). За підрахунками російських соціологів, “оптимістами” сьогодні залишається всього 20% опитаних: саме стільки людей переконано, що відносини між Україною та Росією є дружніми, добросусідськими та теплими. Трішки більше (22%) респондентів каже, що у двосторонніх відносинах домінує нейтралітет.
З’ясовували соціологи й думку росіян щодо Угоди про асоціацію України та ЄС. Так, про плани укласти цей документ чуло 72% росіян (тільки 18% респондентів сказало, що їм “добре про це відомо”). Що цікаво, майже половина громадян сусідньої країни переконана, що Угода між ЄС та Україною ніяк би не вплинула на відносини двох країн (так думає 42% опитаних). Ще 26% вважає, що між двома країнами побільшало б напруги, а 22% сказало, що їм складно відповісти на це питання. Цікаво, що у позитивний ефект від Угоди вірить лише 2%.
До речі, днями в Росії відбулася одна важлива подія, яка відобразиться на думці росіян про ситуацію в Україні. Володимир Путін указом ліквідував провідне інформаційне агентство країни “РИА Новости”. На його базі створять міжнародне агентство “Россия сегодня”, яке очолить відомий своїми пропагандистськими сюжетами телеведучий каналу “Россия 1” Дмитро Кисельов. Як випливає з президентського указу, основним напрямком діяльності “России сегодня” стане висвітлення за кордоном державної політики Російської Федерації і російського суспільного життя.
До речі, в одному з ос­танніх сюжетів Кисельова стверджується, що український “Беркут” розганяв Євромайдан нібито після штурму Адміністрації Президента. Ведучого аж ніяк, схоже, на збентежило, що напад “Беркуту” відбувся 30 листопада, а штурм Банкової – днем пізніше. “Спочатку міліцію жорстко провокували, калічили та душили газом. А потім лідери протестів покликали на Майдан бідних студентів і цинічно залишили їх там без будь-якого захисту як жертв передбаченої політтехнології. За сценарієм потрібна кров”, – викладає свою версію подій Кисельов. “Добре зрежисована, а якщо так, насмілюся припустити, що на світових екранах – спільна постановка із Заходом. У кіно це називається копродукцією... Неважливо, що сталося, важливо, як показати. Ну і ось, показують кров на Майдані без передісторії, а потім самі ж на цю картинку посилаються”, – додав телеведучий.
Тому можна собі добре уявити, якими тепер будуть новини на одному з найбільш відвідуваних сайтів ЗМІ в Росії.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8266 / 1.54MB / SQL:{query_count}