Жителі міста Люблін підтримують Євромайдан

7 грудня відбулася зустріч секретаря Львівської міської ради Василя Павлюка з Пйотром Ковальчиком, головою ради міста Люблін (Польща)

Під час зустрічі Пйотр Ковальчик передав Василеві Павлюку ухвалу, яку прийняла рада міста Люблін щодо підтримки прагнення українського народу до євроінтеграції. Пйотр Ковальчик повідомив, що приїхав до України, аби передати українським друзям ухвалу, прийняту радою міста Люблін, і висловити слова підтримки. 
“В Україні зараз складна політична ситуація, і ми хочемо показати, що ви не самотні, поляки з вами. Учора на львівському Євромайдані багато людей скандували: “Польща! Польща!” Мені було надзвичайно приємно це почути. Я би хотів, щоб серця львів’ян і жителів Любліна билися в унісон. Окрім цього, я приїхав, аби дізнатися, яким чином ще ми можемо допомогти українцям. Можливо, потрібні якісь теплі речі, намети, каремати? Ми постараємось якнайшвидше це зібрати і передати до Львова”, – сказав Пйотр Ковальчик. 
Зі слів голови ради Любліна, колись у Польщі була подібна ситуація. Народ хотів прилучитися до Європи, а у влади було своє бачення. Та все ж вдалося це питання вирішити мирним шляхом. 
“Ми хочемо організувати велику прес-конференцію в Польщі, аби розповісти польському суспільству та світу, якою є насправді ситуація в Україні і якими можуть бути сценарії розвитку подій”, – зазначив Пйотр Ковальчик. Своєю чергою Василь Павлюк подякував польським колегам за ухвалу, прийняту радою міста Люблін, і за слова підтримки. Він повідомив, що для українців у цей складний час як ніколи потрібні підтримка та розуміння. 
“Поляки не тільки наші хороші сусіди, а й справжні брати, які завжди готові подати нам руку допомоги. Тому дякую усьому польському суспільству та вірю, що так буде завжди і що разом ми переможемо”, – зауважив Василь Павлюк. Окрім цього, підтримку мирних акцій протесту висловили ради міст Ряшів, Перемишль, Вроцлав. 
“Україна є частиною Європи, і ніхто цього змінити не зможе. Жоден зовнішній або внутрішній тиск не повинен впливати на ваше рішення. Не можна миритися з репресивними діями влади та застосуванням сили до мирних демонстрантів. Треба протестувати проти таких дій. Ми, поляки, це добре знаємо та розуміємо. Тільки громадяни України можуть вирішувати майбутню долю своєї держави”, – йдеться в ухвалі ради міста Ряшів.
• офіційно
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7889 / 1.54MB / SQL:{query_count}