Європейські ЗМІ про події в Україні

Нові багатотисячні протести в Києві привернули велику увагу європейської преси. Фото вщент заповненого людьми майдану Незалежності та поваленого пам’ятника Леніну – на перших шпальтах багатьох видань

“Київ готується до другої революції” – так назвав свій репортаж з української столиці оглядач DieWelt Ґергард Ґнаук. “Той, хто ще знав “стару” Україну, глибоко заморожену радянську республіку, сьогодні відчуває, що в цьому місці щось змінилося. Зник страх! Ще десять років тому люди були підозріливими, неохоче щось розповідали, боялися “тих, хто нагорі”, чия влада сягала самого низу. Нині все інакше. До кого б ми не зверталися на вулицях, кожен без вагань називає своє ім’я, прізвище і навіть номер телефону, хоча ніхто не може знати, чим закінчиться це випробування сили і хто потім сидітиме “нагорі”. Постало відкрите суспільство, яке з відкритим запалом бореться за свої права”.
Французька газета La Montagne Centre France зауважує: “Взагалі-то ми маємо всі причини радіти прагненню українців до Європи. Але ці речі набагато складніші. Ті, що виступають за підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, роблять це радше заради ідеалу свободи, ніж з економічних причин. Вони не хочуть бачити “суворий ЄС”, який відчитує своїх “поганих учнів” та не надто щедрий до нужденних… Чи вистачить чемпіону світу з боксу та опозиційному політикові Віталію Кличку таких потужних протестів, щоб об’єднати опозицію, яка досі гуртується більше навколо ідеї, ніж навколо одного лідера?”
У статті “Витривалий опір” кореспондент німецької газети DieTageszeitung констатує: “Якщо те, що нині відбувається в Києві, потребує змісту, то потрібні нові правила гри. Багатьом демострантам здається недостатнім замінити поганого президента на нібито кращого. Набагато важливіше змінити правила, за якими працюють політики та чиновники. Це стосується рішучої боротьби з корупцією і зміни менталітету чиновників, які досі не вбачають нічого поганого в тому, щоб безсоромно збагачуватися”.
Іспанська газета El Mundo (Мадрид) пише про протистояння влади й опозиції в Україні: “Напруга в Києві сягла небезпечного рівня. Серед населення поширюються антиросійські настрої після того, як Президент Віктор Янукович відмовився підписати Угоду про асоціацію з ЄС. Ситуація в глухому куті, тому що глава держави може спиратися на парламентську більшість. Виглядає так, що досягти компромісу між прибічниками Януковича та опозицією буде дуже важко або й зовсім неможливо. З огляду на таку ситуацію дострокові вибори були б найкращим рішенням. Новообраний президент і новий парламент мали б легітимність, щоб ухвалити відкладені рішення”, – пропонує видання.
Італійська газета La Repubblica (Рим) коментує знесення протестувальниками пам’ятника Леніну в Києві: “Повалена й обезголовлена статуя Леніна в центрі Києва – символ того, що розігрується в Україні… Значна частина українців виступає проти путінського проекту, який прагне повернути Україну до сфери впливу Москви. Для України Ленін – не лише батько Радянського Союзу, який упродовж 70 років її придушував, а й ліквідатор української незалежності… Національна українська ідея знову самовизначається як спротив імператорській Москві”.
За матеріалами “Німецької хвилі”
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8550 / 1.55MB / SQL:{query_count}