Вони не забули про батьківщину!

Українці в різних куточках світу виходять на свої Євромайдани та підтримують співвітчизників

У понад тридцяти містах світу в неділю відбулися акції солідарності з українцями, які мітингують на Євромайдані. Як повідомляє медіа-портал VIDIA, в Барселоні, наприклад, підтримали звернення до уряду Іспанії про запровадження персональних санкцій щодо українських урядовців. Водночас було зібрано 1125 євро на потреби Майдану. Також українська громада церкви Неустанної Допомоги в Барселоні передала для Майдану в Києві понад 1000 євро.
У трьох найбільших містах Португалії – Лісабоні, Порто і Фаро – відбулися мітинги на підтримку Євромайдану. У Лісабоні, на площі Мартін Моніж, зібралося понад 600 українців, які не тільки виголошували слова солідарності зі своїми співвітчизниками в Україні та світі, а й зібрали 2700 євро для потреб Євромайдану в Києві. Утретє мітинг на підтримку демонстрантів відбувся в Мадриді.
Щонайменше тисяча осіб провела ходу центральними площами та вулицями польської столиці, несучи в руках гасла “Україна – це Європа”, “Ми з Майданом!”, “У новий рік з новим президентом” та інші. До українців, які організували марш, приєдналися польські політики та громадські діячі, зокрема колишні дисиденти й організатори “Солідарності”, повідомляє Радіо Свобода. 
Українці Італії зібралися в різних містах країни. Зокрема, українці Рима привертали увагу журналістів і всіх присутніх плакатами італійською мовою. Мітинги на підтримку Майдану відбулися також у Генуї, Павії, Мілані, Брешії. Вперше зібрались українці у Валенсії: “Ми стежили за подіями в Україні та вийшли підтримати людей, які стоять там, на Майдані. Зараз в Україні відбувається відродження нації”, – розповіла “Українській правді” одна з організаторів мітингу, українка Наталя Філенко. 
Також щодня проводять мітинги в Лондоні. А 13 грудня парламент Великої Британії розглядатиме питання щодо подій в Україні. На цей же день запланований мітинг біля будівлі парламенту. Акції на підтримку Євромайдану відбулися також у Дубліні, Афінах і багатьох містах Німеччини. Зокрема, у Берліні українці збиралися біля будівлі Бундестагу.
“Марш мільйонів” у Празі демонстранти підтримали, утворивши живий ланцюг. Солідарними з протестувальниками в Україні були й українці Парижа. Також акції відбулись, як і планувалося, у щонайменше 12-ти містах США та кількох містах Канади. Зокрема, у Нью-Йорку кілька тисяч осіб пікетували Генеральне консульство України, а потім протестували на Таймс-сквер із гаслом “Був Times Square – став Times Майдан”. 
11 грудня відбудеться загальноєвропейська акція об’єднаних Майданів Європи з метою об’єднання української громади, аби українці в Європі виступили як єдина сила з єдиним посиланням до всесвітньої політичної спільноти, йдеться на сторінці акції у Facebook. До акції вже долучилось 10 міст: Барселона, Болонья, Брюссель, Будапешт, Катовіце, Москва, Осло, Рим, Таллінн, Тбілісі та Гельсинки.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7778 / 1.55MB / SQL:{query_count}