Німецька преса про події в Україні: “Путін виявився кращим шахістом”

Німецька преса аналізує багатотисячні акції протесту, які відбулися на минулих вихідних, причини та наслідки відмови Києва від євроінтеграції та роль у цьому Москви, зазначає радіо “Німецька хвиля”

фото: dw.de
“ЄС мусить показати свою здатність до переговорів перед самітом Східного партнерства, який відбудеться 28-29 листопада, – акцентує оглядач щоденної газети Die Welt у коментарі “Ми втрачаємо Схід?”. Газета зазначає, що рішення Януковича призупинити євроінтеграцію України було ухвалене  після двох нашвидку зорганізованих зустрічей із Путіним перед Вільнюським самітом. 
“Урешті-решт не справа Тимошенко, а чисте насилля Путіна змусило Київ змінити курс. Потенціал погроз, запроваджені влітку торговельні обмеження та знущання Росії, натяки зробити Україну банкрутом подіяли. Уряд України у своєму рішенні про зміну курсу висловився навдивовижу відкрито: на карту було поставлено нацбезпеку”, – пише Die Welt. 
Але гру ще не закінчено і рішення Києва сказати ЄС “ні” не означає автоматичний вступ України до проекту Росії – пострадянського Митного союзу, зауважує німецьке видання. Просто Україна виграла трохи часу і буде й надалі сподіватися на пропозиції співпраці та допомоги з Заходу, – прогнозує Die Welt.
У коментарі “Розчаровані й роздратовані” мюнхенська газета Suddeutsche Zeitung зауважує, що в Україні настали бурхливі та хвилюючі часи. “Люди скаржилися, що уряд проґавив історичний шанс. І ще раз звеличили ідеали Помаранчевої революції”,– пише видання.
А ось білефельдська газета Westfalen-Blatt критикує політиків ЄС. “Європейські політики роками готувалися до Угоди про асоціацію з Україною... Чи вони не знали, що Росія робитиме все, щоб утримати Україну від наближення до ЄС? Протягом останнього тижня вони робили вигляд, буцімто рішення української влади стало для них несподіванкою”, – пише видання.
Українському уряду, який сидів на двох стільцях, Путін пообіцяв дешевший газ, натомість європейські дипломати прийшли з політичними вимогами про більшу демократію, зазначає газета. “Хоч вони й пообіцяли необмежену торгівлю з Євросоюзом, ЄС мав би з цього більший зиск, ніж слабка українська економіка”, – вважає оглядач.
На думку Westfalen-Blatt, у відносинах ЄС та України йшлося не лише про справу Тимошенко, права людини та демократію, а саме про економічний вплив. “Європейський Союз мав би трохи ширше відкрити свій гаманець (для України – “Пошта”). Але це було для нього надто дорого… Путін просто виявився кращим шахістом”, – резюмує газета.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8029 / 1.55MB / SQL:{query_count}