Газопровід в обхід України

На території Сербії розпочали будівництво газопроводу “Південний потік”, який планують прокласти в обхід України

Про це повідомили в управлінні інформації “Газпрому”, інформує УНІАН. “24 листопада в Сербії відбулася урочиста церемонія зварювання першого стику сербської ділянки магістрального газопроводу “Південний потік”, – йдеться у повідомленні.
Зі слів глави “Газпрому” Олексія Міллера, слідом за Болгарією почалося будівництво “Південного потоку” в Сербії. Він певен, що “Південний потік” позитивно змінить енергетичну карту континенту і стане невід’ємним елементом системи енергобезпеки ЄС. Крім цього він зазначив, що в Сербії будівництво газопроводу додасть значний імпульс розвитку всієї газотранспортної системи і перетворить країну на великий центр транзиту, зберігання та розподілу газу загальноєвропейського значення. 
“Наступною країною, де буде розпочато будівництво “Південного потоку”, стане Угорщина”, – сказав Міллер, інформує ipress.ua. До слова: Сербія 21 лютого схвалила закон про надання сербській ділянці “Південного потоку” статусу національного проекту. Росія профінансує будівництво сербської ділянки газопроводу, кошти повернуться з розрахунку тарифу за транзит.
Вартість проекту “Південний потік” оцінюють у 16 млрд євро (21,5 млрд доларів), з яких 10 млрд євро підуть на будівництво морської ділянки газопроводу по дну Чорного моря. Загальна вартість проектів “Південний коридор” і “Південний потік” складе майже 40 млрд доларів. Як відомо, Україна виступає проти будівництва “Південного потоку”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8375 / 1.53MB / SQL:{query_count}