Українці вибивають відпустки

Відпочинок за кордоном є популярнішим, аніж у Криму чи в Карпатах

фото: feodosia.net
Право на відпочинок від роботи хоча б раз на рік прописано у Кодексі Законів про працю. Поза тим лише половина респондентів має змогу реалізувати його повноцінно. 40% відпускають у відпустку лише на кілька днів. Подорожі – один з найбільш улюблених способів проведення заслуженого відпочинку. Закордон популярніший, ніж Крим чи Карпати. Такі висновки отримав Дослідницький центр Міжнародного кадрового порталу hh.ua.
Лише половина роботодавців безпроблемно забезпечує працівникам право на відпустку. Близько 40% зазначили про те, що з відпустками у них бувають проблеми. А десята частина респондентів зазначають, що їхня робота взагалі не передбачає відпустки. Очевидно, вони працюють фріланс – доволі бажаний тип роботи, як свідчать нещодавні результати дослідження hh.ua. Оскільки у фрілансерів часто гнучкий графік роботи, то й час на відпочинок вони мають змогу самотужки регулювати.
Лише половина роботодавців безпроблемно забезпечує працівникам право на відпустку. Близько 40% зазначили про те, що з відпустками у них бувають проблеми. А десята частина респондентів зазначають, що їхня робота взагалі не передбачає відпустки
Найбільш типові проблеми відпусток – їхня тривалість і період перебування. Так, майже 40% респондентів зазначили, що їх не відпускають на довший за декілька днів період у відпустку. Такий же відсоток опитаних поскаржилися про те, що не мають змоги відпочити, коли хочуть. А десятій частині відпустку взагалі не оплачують.
Найчастіше відпустку беруть двічі чи раз на рік. Хоча є випадки, коли працівники відпочивають понад двічі на рік. Лише 8% беруть відпустку раз на декілька років. Зазвичай працівники від роботи відпочивають недовго. Найтиповіша перерва – два тижні. Понад третина респондентів змушені задовільнятися лише коротким відпочинком від трьох до семи днів. Десята частина має можливість уникати роботи від трьох тижнів до місяця.
Літо – найпопулярніша пора відпочинку від роботи. Далі йде осінь, яку люблять трохи більше, ніж зиму і весну. Близько п’ятої частини респондентів надають перевагу розмаїттю пір року. А 10% покладаються на “милість” від роботодавців – вибирати пору року не мають змоги. У відпустку респонденти люблять подорожувати, як за кордоном, так і по Україні. П’ята частина у пору відпочинку вирішує поточні накопичені проблеми. Трохи менше – проводять час за містом, на дачі. А от санаторії свою популярність віджили.
Опитування відбувалося серед зареєстрованих користувачів сайту hh.ua. В опитуванні приймали участь 1648 респондентів, серед яких 41% – чоловіки і 59% – жінки віком від 21 до 40 років.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7585 / 1.54MB / SQL:{query_count}