Зберегти ліси

Кабмін нарешті звернув увагу на проблему зелених насаджень

Кабмін нарешті звернув увагу на проблему зелених насаджень

lisorub.jpg 

Лісу в Україні рубатимуть менше. Постанову, яка обмежує вирубку лісів, прийняв Кабінет Міністрів. Документ суттєво обмежує площі гірських ділянок лісового господарства, які могли б піти під сокиру.  

Обмеження вирубки лісів давно було на часі. Особливо після липневої повені у західних областях України. Тоді екологи прямо заявили, що повінь спровокована несанкціонованим і масовим вирубуванням лісу. На думку природоохоронців, вирубка лісів у Карпатах узагалі має бути забороненою.

Як працюватиме прийнята Кабміном постанова - поки що не відомо. Крім того, вона набуде чинності лише з 1 січня наступного року, а до того часу ліс рубатимуть, як і раніше. Зрештою, хто і як контролюватиме вирубку лісу на ділянках, які належать місцевим жителям, а таких в Івано-Фран­ківській області чимало. І заборона вирубки дерев на них не діє, бо люди послуговуються логікою: це моя земля, і я роблю тут те, що хочу. 

У постанові йдеться про те, що суцільна вирубка й площа ділянок, що вирубуються, у Карпатах будуть істотно обмежені, а положення загальних правил вирубки головного користування в лісах України, що дозволяють широку системну вирубку, не будуть поширюватися на ліси в Закарпатській, Івано-Франківській, Львів­ській і Чернівецькій областях.

Зокрема , якщо за чинними в Україні правилами дозволена вирубка до 40-50% дерев на 1 га лісу, то для карпатських лісів цей показник буде становити не більше 30%. Відповідно до нового документа, у випадку здійснення суцільної вирубки ширина лісосіки не повинна перевищувати 50 м.

При цьому кінцева вирубка може проводитися тільки при наявності життєздатного молодняку, кількість якого на 1 га повинна становити в дубових лісах - не менше 10 тис. штук, букових - 15 тис., хвойних - 12 тис. У букових та ялівцевих лісах молодняк повинен досягати висоти 1,5 м. Варто зазначити, що правила вирубки головного користування для лісів України допускають ширину просіки до 250 м, а висота молодняку в букових і ялівцевих лісах повинна становити не менше 0,5 м.

До речі, нові правила імпорту деревини прийняли в Євросоюзі. На думку членів Єврокомісії, це суттєво знизить нелегальні вирубки в Росії, Україні та Білорусі.

Як повідомляє УНІАН, про це йдеться в робочому документі Єврокомісії щодо оцінки наслідків введення нового законодавства, спрямованого на боротьбу з нелегальним вирубуванням лісів.

"Зниження нелегальних вирубок лісу буде значним у Росії, а також, можливо, в Білорусі та Україні. Однак в Росії, у зв'язку із швидким розвитком внутрішнього ринку, можливе переключення потоку нелегального лісу на внутрішній ринок", - йдеться  у документі Єврокомісії.

Для досягнення зниження нелегального вирубування лісів Єврокомісія пропонує провести переговори про добровільні угоди про партнерство в галузі захисту лісів.

Сьогодні перемовини про такі угоди ведуться з шістьма країнами: Індонезією, Малайзією, Ганою, Камеруном, Габоном та Конго-Браззавілем, однак Єврокомісія вважає можливим розширити їх ще на 6 країн: Бразилію, Китай, В'єт­нам, Росію, Білорусь та Україну. За оцінками Єврокомісії, у випадку підписання цих шести угод, імпорт нелегально вирубаної деревини зменшиться на 13%, або на 9 млн кубометрів на рік.

Загалом Росія, пострадянські країни та країни Балкан у 2005 році виробили 162 млн кубометрів круглих лісоматеріалів, при цьому нелегальне виробництво, за оцінками Єврокомісії, становило 17%, або 28 млн кубометрів. Ці країни належать до країн з високим ризиком нелегального вирубування деревини, разом з країнами Латинської Америки, Азії, за винятком Японії, та Африки, крім Пів­денно-Африканської Республіки.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8988 / 1.56MB / SQL:{query_count}