Консультують фахівці

Чому 2+1=2?

 

Чому 2+1=2?

“На теперішніх білбордах, вивісках, рекламі в супермаркетах дуже часто можна бачити арифметичні дії на зразок “1+1=3”; “1+1+1=4”; “2+1=2” тощо. Мій п’ятирічний син постійно мене запитує, чому так. Скажіть, будь ласка, як пояснити дитині такі нонсенси?..” 
Дмитро Скік, м. Львів
Ірина Бець, практичний психолог Центру родини Фонду святого Володимира:
– Якщо ваша дитина зауважує такі помилки і ставить запитання, потрібно похвалити її і пояснити, що це реклама, а правильно вчить учитель. Дорослі мають добру нагоду допомогти дитині зрозуміти, що над будь-якою інформацією потрібно розмірковувати. Вже з раннього віку належить розвивати критичне мислення – це допоможе дитині помічати свої та чужі помилки, аналізувати почуте й побачене, бути інтелектуально незалежною, уникати маніпуляцій.
Поняття “критичне мислення” має багато визначень. Як правило, критичним називають таке мислення, що допомагає нам відрізнити те, що здається, від того, що є насправді, факти від суджень. Не варто пов’язувати  термін “критичне” з поширеним поняттям “критикувати”, тобто говорити щось погане, не замислюючись над цим. Задля розвитку такого мислення дорослі можуть спонукати дитину молодшого шкільного віку до самостійного пошуку помилок у домашніх роботах. Якщо дитині важко це робити, треба звузити пошук до одного речення чи прикладу. Це довше, ніж просто вказати на помилку, але користі від цього буде набагато більше. Також можна порадити дитині різні джерела інформації – словники, енциклопедії (а з часом – інтернет), навчити ними користуватися.
Дуже добре, якщо ваш син чи донька ставить такі запитання. Це чудова нагода поцікавитися думкою дитини та спільно шукати відповіді. Важливо розглядати різні точки зору. Корисною може бути й така вправа, як розмірковування над тим, що доброго і що поганого в цьому. Наприклад, арифметичні помилки у рекламі використовують тому, що це привертає увагу до її змісту. І це добре. Але погано, тому що діти, які вчаться додавати, не розуміють, чому так пишуть і чи можна цьому вірити… 

Як відновити трудову книжку?

“З останнього місця роботи я звільнився два роки тому. Зараз, влаштовуючись на нове місце праці, не знайшов своєї трудової книжки. Що робити, не знаю… Скажіть, будь ласка, як її можна відновити?”
Омелян Хрупа, м. Львів
 Оксана Яковець, заступник начальника управління праці та соціального захисту Львівської облдержадміністрації:
– Особі, яка загубила трудову книжку, для підтвердження стажу своєї роботи потрібно зробити запити в усі установи, де вона раніше працювала, аби вони дали їй довідки про стаж роботи.
Щоб відновити трудову книжку, з усіма цими довідками потрібно звернутися в останню організацію, де ця особа працювала, щоб їй зробили записи в трудовій книжці про попередній стаж роботи. Цей стаж записується сумарно, тобто зазначається загальна кількість років, місяців, днів роботи без уточнення, на якому підприємстві, в які періоди часу і на яких посадах працював власник трудової книжки.  Не пізніше 15 днів після поданої заяви в останнє місце роботи, а у випадку виникнення певних труднощів – у інші терміни, власник або уповноважений ним орган видає працівникові іншу трудову книжку або ж вкладку до неї з написом “Дублікат” у правому верхньому кутку першої сторінки. За відсутності документів про стаж і неможливості їх одержання через ліквідацію підприємства або за відсутності архівних даних трудовий стаж встановлюється на підставі свідчень не менш ніж двох осіб, які знали заявника завдяки спільній роботі на одному підприємстві, в установі, організації або в одній системі та мають документи, що це засвідчують.

Як нараховують лікарняні у зв’язку з вагітністю та пологами?

“В останні дні квітня я отримаю листок непрацездатності через вагітність і пологи, тож хотіла б дізнатися, яким чином нараховують такі лікарняні?”
Олена Грінченко, м. Городок
Іван Баб’як, заступник директора виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності:
– Під час перебування жінки у відпустці через вагітність і пологи їй виплачують допомогу за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Для розрахунку розміру цієї допомоги беруть заробітну плату за попередні шість місяців. На відміну від звичних лікарняних допомогу в зв’язку з вагітністю і пологами завжди виплачують у розмірі 100% середнього заробітку незалежно від страхового стажу працівниці. 
А якщо конкретніше, то таку допомогу розраховують за формулою:
Двп = Зпср * Ккд, де Двп – сума допомоги у зв’язку з вагітністю і пологами; Зпср – середньоденна заробітна плата за шість чи менше відпрацьованих повних місяців або за фактично відпрацьований час; Ккд – кількість календарних днів відпустки у зв’язку з вагітністю і пологами, тобто 126 або 140 днів.

Куди звертатися, аби обладнали дитячий майданчик?

“У нашому будинку дуже багато діточок. З настанням тепла перед нами, батьками, постала проблема: діти не мають де бавитися, а найближчі дитмайданчики – за кількасот метрів. Скажіть, будь ласка, куди належить звернутися, аби поблизу нашого будинку обладнали дитячий майданчик?”
Юлія Киричук, м. Львів
Володимир Шнайдер, керівник управління молоді, сім’ї та спорту Львівської міської ради:
– Для облаштування дитячого майданчика у місті Львові жителям необхідно звернутися з листом на ім’я начальника управління молоді, сім’ї та спорту Львівської міської ради через Центр надання адміністративних послуг, додавши підписи жителів та схематично вказавши конкретне місце розташування майданчика.
Управління дасть відповідь, чи значиться ваша адреса в ухвалі про затвердження схеми розміщення дитячих та спортивних ігрових майданчиків на території відповідного району Львова. Якщо ваша адреса є в ухвалі, то її внесуть у перелік претендентів на облаштування дитмайданчика. А якщо нема, то управління звернеться в департамент містобудування Львівської міської ради для отримання викопіювання відповідної ділянки та у відділ Держземагентства в місті Львові для отримання інформації про правовий статус земельної ділянки.
Після всіх необхідних погоджень на сесію Львівської міської ради буде винесене питання про включення відповідної адреси до схеми розміщення дитячих та спортивних ігрових майданчиків відповідного району.коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7913 / 1.59MB / SQL:{query_count}