Чекайте в гості!

У Євросоюзі підтримали спрощення перетину кордонів для українців. Які категорії громадян мають право на багаторазові візи?

 У Євросоюзі підтримали спрощення перетину кордонів для українців. Які категорії громадян мають право на багаторазові візи?

Після тривалих вагань та цікавих обговорень Європарламент таки ратифікував зміни до Угоди про спрощення оформлення віз між ЄС та Україною. Очікується, що в травні остаточне рішення щодо цього питання ухвалять і в Раді ЄС. Отже, вже з літа перетинати західний кордон багатьом українцям стане значно простіше.
Що ж до цікавих обговорень, то йдеться про бажання депутатів від ліберальної фракції пов’язати цей документ із дотриманням прав сексуальних меншин в Україні. На щастя, такі сміливі асоціації не знайшли підтримки у більшості. Верховна Рада ухвалила ці зміни ще в березні, тому затримки не мало б виникнути.
У МЗС висловлюють обережні сподівання, що оновлений варіант угоди набере чинності із початку липня. “З боку ЄС, Європейський парламент сьогодні (у четвер – “Пошта”) дав згоду на набуття чинності Угоди. Далі Рада повинна ухвалити так зване остаточне рішення”, – заявив днями представник України при ЄС Костянтин Єлісєєв.
Він зазначив, що у квітні має відбутися ще одне засідання Ради ЄС, але включити до нього візове питання уже навряд чи вдасться, а в травні Рада ЄС засідатиме кілька разів. “Сподіваємося, що наше питання обговорять у травні. Після того, як Рада ЄС ухвалить своє остаточне рішення, буде проведено обмін нотами про виконання сторонами внутрішніх процедур. У цьому випадку Угода набуде чинності з 1 липня”, – зазначив Костянтин Єлісєєв.
Після завершення всіх процедур спрощеним варіантом оформлення віз зможуть скористатися водії, які здійснюватимуть міжнародні вантажні та пасажирські перевезення, журналісти та члени їх технічного персоналу, учасники офіційних програм обміну, близькі родичі, один із подружжя, діти, батьки, дідусі, бабусі, онуки, які відвідують громадян України, що проживають на території країн-членів ЄС, або ж самих громадян ЄС, а також особи, які прямують у ЄС з метою лікування. Спрощеною процедурою оформлення віз зможуть також скористатися представники громадських організацій, учасники міжнародних виставок, конференцій, симпозіумів, представники релігійних громад. 
Багаторазові візи терміном дії один рік можуть оформляти водії, які здійснюють міжнародні перевезення, особи, які беруть участь у науковій чи культурній діяльності, учасники міжнародних спортивних заходів та особи, які їх супроводжують, учасники офіційних програм обміну, представники громадських організацій, які регулярно відвідують держави ЄС. Такі візи оформляються за умови, що упродовж попереднього року певна особа отримала щонайменше одну візу та скористалася нею відповідно до законів про в’їзд та перебування в державі ЄС.
Багаторазові візи терміном дії на п’ять років оформлятимуться членам органів державної влади і місцевого самоврядування, Конституційного Суду та Верховного Суду, прокурорам та їх заступникам, постійним членам офіційних делегацій, дітям віком до 21 року, які мають дійсний дозвіл на проживання на території держав-членів ЄС, підприємцям та представникам суб’єктів господарювання, які регулярно відвідують держави-члени ЄС.
Цікаво, що кількість охочих поїхати до ЄС постійно збільшується. За даними громадської організації “Європа без бар’єрів”, українці отримали близько 1,28 мільйонів шенгенських віз. Кількість відмов у наданні дозволів на в’їзд зменшилася до 2% від кількості заявок. При цьому 75% виданих українцям віз у 2012 році припало всього на шість країн – Польщу, Угорщину, Грецію, Німеччину, Іспанію та Чехію. Найскладніше отримати візи у посольствах Італії, Чехії та Великобританії, а найбільш приязно до наших громадян ставляться у посольствах Польщі, Угорщини, Словаччини та Естонії.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7858 / 1.57MB / SQL:{query_count}