Українські новини: телеграф

Новий  фах – коштом держави

Українці віком від 45 років зможуть опанувати нову професію коштом держави. Відповідну процедуру визначено постановою Кабміну “Про затвердження Порядку видачі ваучерів для підтримки конкурентоспроможності осіб на ринку праці”, повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики. “В умовах постійного розвитку технологій знання і навички працівників, отримані у рамках базової освіти, швидко застарівають. Тому в країнах Євросоюзу діє система безперервного навчання упродовж життя. Законом України “Про зайнятість населення” передбачено право громадян у віці від 45 років, які мають страховий стаж не менше ніж 15 років, одноразово отримати ваучер для сплати прискореного навчання нової професії або підвищення кваліфікації згідно з затвердженим переліком професій”, – йдеться в повідомленні. Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати десять прожиткових мінімумів для працездатних осіб (з 1 січня 2013 року – 11,470 тис. грн). Очікується, що вже цього року ваучерами зможуть скористатися близько 20 тисяч українців. Оплата здійснюватиметься за рахунок коштів Фонду соціального страхування на випадок безробіття.

Притулок у Чехії

З-поміж країн Євросоюзу українці найчастіше звертаються з проханням отримати притулок до Чехії. Про це свідчать дані Євростату, оприлюднені у п’ятницю. Так, у 2012 році 175 українців звернулися до влади Чехії, аби отримати притулок. Це найбільша кількість серед заявників від однієї країни.

Невдовзі оприлюднять проект змін до Конституції

Концепція змін до Конституції буде готова вже цього тижня. Конституційна асамблея завершує роботу над пропозиціями щодо розділів. Про це під час засідання Ради регіонів заявила радник Президента, керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації АП Марина Ставнійчук. “Я сподіваюся, що найближчого тижня відбудеться пленарне засідання Конституційної асамблеї. Зараз тут завершують роботу над пропозиціями щодо відповідних розділів Основного закону, зокрема, з питань вдосконалення його положень”, – зазначила Ставнійчук. За її словами, Конституційна асамблея продемонструє комплексний підхід до оновлення Конституції. “Принаймні дискусія на пленарному засіданні відбудеться”, – додала радник Президента.

Пенсійну реформу продовжать

Міністерство соціальної політики вдосконалюватиме пенсійну систему. Для цього у відомстві створять спеціальну робочу групу, яка буде покликана, зокрема, ліквідувати дефіцит Пенсійного фонду та зрівнялівку у виплатах. Про це під час години уряду у парламенті повідомила міністр соціальної політики Наталія Королевська. “Для подальшого вдосконалення пенсійної системи України при міністерстві сьогодні створили робочу групу, завданням якої є підготовка пропозицій, що дозволять нам ліквідувати дефіцит Пенсійного фонду та перейти до накопичувального компоненту пенсійної системи, тобто до другого рівня”, – повідомила Королевська. Серед інших пріоритетів робочої групи вона назвала завдання “ліквідувати так звані пенсійні зрівнялівки та гарантувати пенсії відповідно до стажу та заробітних плат шляхом осучаснення виплат для 12,8 мільйонів пенсіонерів”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8691 / 1.55MB / SQL:{query_count}