Чи не втратить багатодітна сім’я пільги через навчання дитини?

“Я матір трьох неповнолітніх дітей, незабаром у нашій сім’ї народиться ще одне дитя. Старша донька влітку вступатиме у вищий навчальний заклад, найімовірніше, на платну форму навчання. Скажіть, будь ласка, може втратити моя сім’я статус багатодітної і чи збережуться для родин з таким статусом передбачені законом пільги?”
Ольга Швець, м. Дрогобич
 
Оксана Яковець, заступник начальника управління праці та соцзахисту Львівської облдержадміністрації:
– Багатодітною вважається та сім’я, в якій виховується троє і більше неповнолітніх дітей. Кожна багатодітна сім’я має право на знижку у 50% на житлово-комунальні послуги, а діти з багатодітної родини мають право на безкоштовний проїзд у міському та міжміському транспорті.
Якщо одна дитина з багатодітної сім’ї досягає 18-річного віку і не навчається у вищому навчальному закладі денної форми навчання будь-якої власності (чи це контрактна, бюджетна чи платна), то сім’я втрачає статус багатодітної. Якщо дитина навчається на стаціонарі у ВНЗ І-ІV рівнів акредитації чи то на платній основі, чи на бюджетній, то за такою сім’єю все одно зберігається статус багатодітної родини на увесь період навчання, але не довше, аніж до досягнення дитиною 23 років.
У конкретному випадку у сім’ї скоро з’явиться четверта дитина, не залежно від того, на якій формі власності навчається старша дитина, сім’я все одно виховуватиме трьох неповнолітніх дітей, а отже за родиною збережеться статус багатодітної родини, і пільги вона не втратить.
 

Коли можна стати на облік у Центр зайнятості?

“П’ятнадцять років тому я працював на заводі автомеханіком і, як належить, у мене була відкрита трудова книжка. Проте через втрату роботи був змушений кілька років їздити на заробітки за кордон, але через погіршення стану здоров’я цю роботу покинув. Тривалий час шукав місце праці у Львові, та надалі залишаюся безробітним. Підкажіть, будь ласка, чи можу я ще стати на облік у Центрі зайнятості?”
Маркіян Кіцера, м. Львів
 
Віра Савка, начальник юридичного відділу Львівського міського центру зайнятості:
– Ті особи, які звернулися до державної служби зайнятості за сприянням у пошуку роботи, будуть зареєстровані як такі, що шукають роботу. Реєстрація особи проводиться за місцем проживання (реєстрації) після пред’явлення паспорта і трудової книжки, а в разі потреби – військового квитка, документа про освіту або документів, що їх заміняють. Чинним законодавством не встановлено граничних термінів реєстрації громадянина в державній службі зайнятості після звільнення з роботи.
 

Коли вклеювати нові фото у паспорт?

“Три тижні тому мені виповнилося 25 років. Знаю, що при досягненні такого віку в паспорті громадянина України потрібно доклеїти фотокартку. З особистих причин цього наразі не зробив. Батьки ж наполягають, щоби я звернувся у відповідні служби якнайшвидше, адже за протермінування на мене можуть накласти штраф. Чи справді це так?”.
Роман Загірний, м. Львів
 
Руслан Клапчук, завідуючий сектором юридичного забезпечення головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області:
– Процедура вклеювання фото в паспорт громадянина України прописана в основному нормативному документі – Постанові ВР України “Положення про паспорт громадянина України”, а також у спеціальному нормативному документі – Наказі Міністерства внутрішніх справ України “Порядок оформлення і видачі паспорта громадянина України”. 
У відповідності з цими документами, термін надання фото для вклеювання у паспорт має здійснюватися не пізніше, як через місяць після досягнення 25-ти і 45-тирічного віку. Вклеювання до паспорта нових фотографій відбувається у п’ятиденний термін.
Якщо людина пропускає строк заміни фотокартки, згідно з кодексом про адміністративні правопорушення, вона притягається до адміністративної відповідальності. Більше того, паспорт, у якому не вклеєно таких фотокарток при досягненні його власником зазначеного віку, вважається недійсним.
 

Як відновити поштову скриньку?

“Стан поштових скриньок у нашому під’їзді просто жахливий – більшість дверцят не зачиняються, тому усі буклети, листи, газети і навіть квитанції з них просто випадають.Підкажіть, будь ласка, куди можна звернутися для того, щоб реставрували стару або ж поставили нову поштову скриньку у під’їзді?”
Ігор Кушнір, м. Львів
 
Йосип Гелеш, диспетчер Львівського відділення “Укрпошти”:
– Щоб відновити стару або поставити нову поштову скриньку у під’їзді, людям варто звернутися безпосередньо до відділення “Укр­пошти”, до якого належить дана вулиця. Далі потрібно написати заяву-прохання про те, що люди хочуть відновити чи поставити поштову скриньку. Послуга платна, і коштуватиме це заявникові 20-30 грн, залежно від виду робіт.
Упродовж двох-трьох днів працівник відділення прийде та відреставрує чи замінить поштову скриньку і встановить замок до неї. Загалом, замки є двох видів: одні плоскі, інші – округлої форми. Сам заявник повинен обрати тип замка.
 
09.03.2016 18:24
http://vk.com/id181383038

Із Польщі 23 лютого моєму татові був надісланий приорітетний лист на адресу села в якому ми проживаємо. Його колеги лист із зазначеною датою отримали, до нас лист не надійшов. Куди звертатись? Чи можна його знайти?


Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8240 / 1.62MB / SQL:{query_count}