Судові пристрасті

Державний обвинувач у газовій справі та справі Щербаня Лілія Фролова стала заступником Генпрокурора

Державний обвинувач у газовій справі та справі Щербаня Лілія Фролова стала заступником Генпрокурора

Нині з екс-прем’єром Юлією Тимошенко, яку вже засудили на сім років позбавлення волі за газові контракти із Росією, пов’язані ще дві справи. Хоч леді Ю, посилаючись на стан здоров’я, не відвідує судові засідання, пристрасті навколо них не вщухають. Учора суд вкотре переніс розгляд справи щодо фінансових зловживань корпорації ЄЕСУ, цього разу на 12 квітня. Також цього тижня стало відомо, що Генпрокуратура подовжила термін розслідування справи про вбивство нардепа Щербаня через необхідність допиту Тимошенко. Прокурори звинувачують її у зволіканні.

Сама опозиціонерка заявила: ці справи сфальсифіковані. Проте вона готова пожертвувати здоров’ям і поїхати на судове засідання у справі Щербаня, щоб відновити свою репутацію. А от від участі в судовому засіданні у справі ЄЕСУ вона категорично відмовляється та вимагає її закриття у зв’язку з рішенням Верхов­ного Суду ще в 2005 році. Через цю заяву прокурори навіть звинуватили Тимошенко у неповазі до суду, наполягаючи на тому, що ніякого рішення Верховного Суду не було.

Однак цього тижня найважливішою новиною від ГПУ стало призначення Лілії Фролової заступником Генерального прокурора України. Вона відома насамперед тим, що була одним із трьох державних обвинувачів у вже згаданій газовій справі, а нині є прокурором  Тимошенко у справі Щербаня. 

Саме Лілія Фролова (на фото) свого часу заявляла, що сумнівається у хворобі екс-прем’єра, та приходила до суду із зачіскою “а-ля коса леді Ю”. 

А от прес-служба ГПУ повідомляє, що Фролова в органах прокуратури працює 14 років, була заступником начальника відділу підтримання державного обвинувачення в судах Головного управління Генеральної прокуратури України, заступником начальника управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання державного обвинувачення Головного управління Генеральної прокуратури України. Тепер вона куруватиме міжнародно-правовий напрямок діяльності ГПУ та відповідатиме за доступ до публічної інформації. 

КОМЕНТАР

Олексій Баганець, почесний президент адвокатської компанії, екс-прокурор Львівщини:

- За які саме заслуги Лілію Фролову призначено на таку дійсно високу посаду, потрібно питати у Генпрокурора. Чи пов'язано це з її участю у кримінальних справах проти Тимошенко, також потрібно запитати ГПУ. Але ця версія, звичайно, можлива. Зазначу, що під час розглядів кримінальних справ проти Юрія Луценка ми також чули від політиків заяви про те, що слідчі прокурори, котрі брали участь у притягненні Юрія Віталійовича до кримінальної відповідальності, потім були призначені на досить високі посади.Я знаю Лілію Фролову не особисто, а лише з телевізійних ефірів. Не знайомий і з її послужним списком. А щодо її резонансних заяв про здоров'я Тимошенко, то жоден представник державного обвинувачення не має права таке говорити, ким би він не був. Ніхто з працівників ГПУ не є експертом у сфері медицини. У мене як адвоката та й у багатьох інших юристів є сумніви з приводу об'єктивності довідок, які видаються медичними працівниками на вимогу органів досудового слідства. Щодо Тимошенко, були висновки незалежних лікарів, зокрема з німецької клініки. Коли там заявили, що Тимошенко справді є хворою і не може брати участь у судових засіданнях, це було достатньою підставою для зупинення досудового та судового слідства до повного одужання обвинуваченої.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7889 / 1.57MB / SQL:{query_count}