Через обставини, що склалися…

Як зареєструвати дитину, яка народилася не в пологовому будинку 

Як зареєструвати дитину, яка народилася не в пологовому будинку 

Сьогодні щораз більшої популярності набувають різноманітні новації, пов’язані з поповненням у родині. Наприклад, деякі жінки вирішують народжувати вдома, вважаючи, що рідні стіни і звична обстановка допоможуть під час пологів. Переважно в таких випадках домовляються заздалегідь  з акушеркою чи гінекологом. Звичайно, є багато пересторог, тож не повинно бути жодних протипоказів. Навіть при ідеальному перебігу вагітності медики намагаються застерегти майбутніх батьків від необґрунтованого ризику і пояснити всі небезпеки пологів поза медзакладом. Однак часто, навіть не плануючи народжувати вдома, жінці доводиться це робити. Адже причин такого рішення може бути чимало.

 Так чи інакше, за визначеною процедурою немовля належить зареєструвати, узяти всі довідки та звернутися по виплату гарантованої державою допомоги при народженні дитини. Для цього потрібно подати довідку про її появу на світ. Як це зробити, якщо немовля народилося не в лікарні?

Як розповіла “Пошті” начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Головного управління юстиції у Львівській області Ірина Олива, відповідно до статті 13 Закону України “Про державну реєстрацію актів цивільного стану”, підставою для здійснення державної реєстрації народження дитини  є  визначені  центральним  органом  виконавчої  влади документи,  що  підтверджують  факт  народження.

У разі  появи на світ  дитини  поза  закладом  охорони  здоров’я  документ,  що  підтверджує  факт її народження,  видає заклад охорони здоров’я, який проводив огляд матері та дитини. У випадку, якщо заклад охорони здоров’я не робив такого огляду,  документ, який підтверджує факт народження,  видає лікарсько-консультативна комісія в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Цей порядок був затверджений 9 січня 2013 р.  постановою Кабінету Міністрів України №9. Комісію створюють у порядку, визначеному МОЗ.

Вона розглядає питання щодо підтвердження факту народження дитини на основі письмової заяви жінки, яка народила дитину, або ж її чоловіка, родичів, інших осіб, представника служби у справах дітей.

Заявник повинен не пізніше одного тижня з імовірного дня народження дитини поза закладом охорони здоров’я, факт народження якої потребує підтвердження, подати комісії:

– письмову заяву довільної форми; 

– паспорт або інший документ, що посвідчує особу; 

– обмінну карту пологового будинку, пологового відділення лікарні або виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою 

№113/о або №027/о, затвердженими МОЗ; 

– результати аналізів, ультразвукового дослідження, проведених під час вагітності жінки, що народила дитину поза закладом охорони здоров’я;

– копію картки виклику медичної швидкої допомоги за формою №109/о, затвердженою МОЗ; 

– довідку про генетичну спорідненість між жінкою, що народила дитину поза закладом охорони здоров’я, та дитиною;

– медичну довідку лікар­сько-консультативної комісії лікувально-профілак­тичного закладу про огляд дитини, яка народилася поза закладом охорони здо­ров’я, та медичну довідку лі­карсько-консультативної комісії лікувально-профі­лак­тичного закладу про огляд жінки для підтвердження факту народження дитини (у випадку відсутності цих медичних довідок комісія ухвалює рішення про обов’язковий огляд жінки та дитини і скеровує їх для проведення такого огляду);

– інші документи, що підтверджують подання медичної допомоги жінці у зв’язку з пологами.

 

Рішення про підтвердження факту народження дитини ухвалюють тоді, коли ймовірна дата пологів збігається з вірогідним віком дитини, або за наявності довідки про генетичну спорідненість між жінкою, що народила дитину поза закладом охорони здоров’я, та дитиною.

За результатами аналізу документів комісія не пізніше десяти календарних днів з моменту їх отримання ухвалює рішення про підтвердження або ж відмову в підтвердженні факту народження дитини та складає висновок про підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров’я.

Один примірник виснов­ку дають заявникові для пред’явлення у відділ державної реєстрації актів цивільного стану.

У разі відмови в підтвердженні факту народження дитини висновок негайно надсилають відповідному Головному управлінню Міністерства внутрішніх справ України.

Після підтвердження фак­ту народження дитини заклад охорони здоров’я, під наглядом якого перебуває дитина, видає на підставі висновку комісії заявникові медичну довідку про перебування дитини під наглядом лікувального закладу за формою №103-1/о, затвердженою МОЗ, яка є підставою для здійснення державної реєстрації народження дитини в органах державної реєстрації актів цивільного стану.

За відсутності  докумен­та  закладу   охорони   здоров’я   або лікарсько-консуль­та­тивної комісії, що підтверджує факт народження, підставою для проведення  державної  реєстрації  актів  цивільного стану є рішення суду про встановлення факту народження.

Як пояснила “Пошті” головний педіатр Львівщини, начальник відділу материнства і дитинства департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Любомира Кутневич, такі лікарсько-консультативні комісії діють при кожному територіальному закладі охорони здоров’я: у кожній районній чи відповідній міській лікарні. Тож якщо так склалося, що, аби зареєструвати дитину, знадобився висновок лікарсько-консультативної комісії, потрібно звернутися до адміністрації лікарні, яка обслуговує цю територію: у приймальню головного лікаря, наприклад, 1-ої (4-ої, 5-ої – залежно від місця проживання) комунальної лікарні чи відповідної районної лікарні, якщо мати дитини проживає у сільській місцевості. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8086 / 1.59MB / SQL:{query_count}