Переїзд заради хорошої роботи

У списку популярних міст – Київ, Одеса, Харків, Дніпропетровськ і Львів

У списку популярних міст – Київ, Одеса, Харків, Дніпропетровськ і Львів

Кожен п’ятий офісний працівник готовий змінити регіон проживання заради хорошої роботи. Про це свідчать результати дослідження від дослідницького центру HeadHunter. Найпопулярнішим містом для переїзду є Київ. Далі йдуть Одеса, міста АР Крим, Харків, Дніпропетровськ, Львів. Можливий переїзд в усі інші регіони розглядають трохи більше ніж чверть (27%) тих, хто не проти трудової міграції, інформує zaxid.net.

Найнижчу конкуренцію місцевому населенню приїжджі становитимуть у східних регіонах країни, навіть у тих, де кількість вакансій є досить великою. Це Луганськ, Донецьк, Суми і Запоріжжя.

Особливості міграції із регіонів у столицю та навпаки відрізняються. Охочі підкорити кар’єрні вершини столиці, як правило, спочатку переїжджають і тільки тоді починають пошуки роботи. Ті ж, хто хоче виїхати подалі від київської метушні, починають із пошуку роботи. Такий фахівець обирає для себе один або кілька привабливих регіонів, зазначає про свою готовність до переїзду в резюме.

Нестоличні вакансії приваблюють передусім меншою конкуренцією і більшою потребою у фахівцях. Часто, відчуваючи дефіцит кваліфікованих кадрів, регіональні компанії готові взяти на роботу столичного кандидата з недостатнім досвідом, навчити його та надати вищу посаду.

Наймобільнішими фахівцями можна назвати топ-менеджерів. За даними попереднього опитування HeadHunter, керівниками хочуть бути всі або майже всі, а от конкуренція в цій сфері є однією з найвищих в Україні. У деяких регіонах частка потенційних мігрантів у цій сфері досягає 50%. Також готові скласти конкуренцію регіональним фахівцям прибулі рекламники і маркетологи, кваліфіковані фахівці на виробництві (технологи, інженери, управлінці), банківські працівники.

Окремо варто згадати міграційну мобільність IT-фахівців. Будучи одними з найбільш затребуваних гравців на ринку праці, вони готові до переїздів не стільки у пошуках фінансової вигоди, скільки заради цікавих проектів та завдань.

Найменше прагнуть переїжджати студенти або молоді фахівці, представники робочих спеціальностей, водії, адміністративний персонал. У середньому в кожному з регіонів (не враховуючи столицю) серед усіх представників цих професій приїжджі становлять не більше ніж 5–10%. Аналіз здійснено на основі бази даних вакансій Міжнародного кадрового порталу hh.ua в Україні у лютому 2013-го. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8318 / 1.54MB / SQL:{query_count}