Українські пенсійні реалії

Чоловіки мають на 38% більшу пенсію, ніж жінки, проте хочуть працювати і далі

Чоловіки мають на 38% більшу пенсію, ніж жінки, проте хочуть працювати і далі

Середній розмір пенсії для чоловіків в Україні становить 1 750 грн, що на 38% більше, ніж для жінок, які в середньому отримують 1 267 грн.  Про це в ефірі програми “Соціальний статус – Ваша пенсія” на телеканалі “Тоніс” заявила Ірина Ковпашко, заступник директора департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України. 

Вона пояснила, що різниця більше ніж у 38% з’явилася через те, що жінки мають нижчі та менш оплачувані посади, менший стаж роботи, а просуватися кар’єрними сходами їм складніше, ніж чоловікам. “А пенсія, як відомо, – це наслідок трудового внеску, який оцінюється насамперед тривалістю трудових відносин і тієюоплатою, яка нараховувалася за цю роботу”, – пояснила Ірина Ковпашко, інформує ipress.ua.

За даними Пенсійного фонду, сьогодні в Україні є 13 млн цивільних пенсіонерів. Із них 4,4 млн – чоловіки, 8,6 млн – жінки. Тобто жінки становлять 2/3 пенсіонерів. “Чому так? Статистичні звіти свідчать, що жінки після виходу на пенсію живуть в середньому 

25 років, а чоловіки – 13. Крім того, жінки раніше виходять на пенсію”, – пояснила Ковпашко.

При цьому вона зазначила, що нове пенсійне законодавство багато в чому дотримується принципу рівноправ’я жінок та чоловіків, але головною відмінністю в умовах виходу на пенсію є страховий стаж.

“У рамках пенсійної реформи для того, щоб чоловік отримував повну пенсію, він повинен мати 35 років страхового стажу, а жінка – 30”, – уточнила Ковпашко. Вона також зазначила, що сьогодні більшість пенсіонерів, які працюють, – це чоловіки.

“Жінка, яка виходить на пенсію, в перспективі буде або вже є бабусею. І, оскільки жінки-пенсіонери мають право оформлювати на себе частково оплачувану відпустку по догляду за дитиною до трирічного віку, вони йдуть на пенсію і доглядають за онуками, даючи можливість молоді працювати”, – пояснила Ковпашко.

Нагадаємо, що з 1 січня 2013-го розмір мінімальної пенсії в Україні становить 894 грн, до 1 грудня її розмір збільшиться до 949 грн. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7576 / 1.54MB / SQL:{query_count}