спрощення візового режиму гальмує Україна

Такою є позиція Європейського Союзу, висловлена єврокомісаром Штефаном Фюле.

Такою є позиція Європейського Союзу, висловлена єврокомісаром Штефаном Фюле.

Він стверджує, що лібералізація режиму перетину кордону залежить не від брюссельських бюрократів, а від політичної мужності і рішучості виключно українських політиків. “Зараз тільки викликає жаль, що для завершення першого етапу Плану дій не вистачає всього декількох законодавчих актів. Я дуже сподіваюся, що українська влада використає підготовку до саміту, сам саміт для того, щоб здійснити імпульс у цій сфері”, – цитує слова Фюле ZN.UA.
Європейський комісар з питань розширення і Європейської політики сусідства нагадує: План дій щодо спрощення візового режиму містить конкретний список того, що повин­но бути зроблено – які закони, які кроки необхідно здійснити, щоб держави-члени могли надати Україні безвізовий режим для країн Шенгенської угоди. Виконання описаних пунктів – це лише перший етап. Другий наступить лише після того, як Україна представить звіт про виконання пунктів, описаних у Планi дій. “Список щодо того, що повинно бути зроблено, був чітким від самого початку, процес абсолютно очевидний, дуже прозорий і швидкість, з якою ви відповідаєте очікуванням, залежить не від брюссельських бюрократів, а від політичної мужності і рішучості політиків України”, – заявив Фюле.
Цікаво що, за повідом­ленням української преси, ЄС висунув також 19 вимог, без виконання яких про підписання Угоди про асоціацію можна буде лише мріяти. Про існування цього списку поінформовані і представники влади, і представники опозиції, але в офіційних документах про нього не згадують. Серед інших питань тут згадано і проблему вибіркового правосуддя, хоч жодне прізвище (Тимошенко, Луценко) у цьому контексті не згадано.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8066 / 1.53MB / SQL:{query_count}